FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - ASTRA

VIDEO Ne așteaptă un play-off încins! Pandurii și Astra au remizat, 1-1, la capătul unui meci cu două eliminări

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 decembrie 2015 17:51

Pandurii a remizat pe teren propriu cu Astra, scor 1-1, deși a jucat mai bine de o repriză în inferioritate numerică.

VEZI LIVETEXT

VEZI VIDEO

Săpunaru a deschis scorul în minutul 18 cu un voleu năucitor. Gorjenii au controlat prima repriză, însă echilibrul s-a rupt în minutul 42 după ce Pițian a fost eliminat.

A doua repriză a aparținut în totalitate oaspeților, care au marcat abia în minutul 83, prin Boldrin. Geraldo a văzut și el cartonașul roșu după o intrare criminală la Nicoară.

Astra ajunge la 46 de puncte după 23 de meciuri și este pe primul loc. Pandurii e pe 4, cu 40 de puncte, la egalitate cu Viitorul și Dinamo, care nu a jucat însă.

Oltenii ar putea fi egalați de Steaua, dacă echipa campioană va învinge ACS Poli Timișoara luni.

Echipele de start:

Pandurii: Mingote - Ungurușan, Filipetto, Erico, Momcilovici - Săpunaru, Pițian - Ciucur, D. Nistor, Răduț - Hora

Astra: S. Lung jr - Queiros, Geraldo, Oros, Morais - Fl. Lovin, Dandea - Enache, Budescu, Teixeira - Alibec