FOTBAL  »  Superliga  »  CFR - DINAMO

VIDEO Penalty refuzat lui Dinamo la un fault al lui Djokovici asupra lui Matei! » Ce spune mijlocaşul lui Dinamo

Articol de GSP - Publicat vineri, 08 noiembrie 2013 00:00 / Actualizat vineri, 08 noiembrie 2013 23:56

Condusă după golul înscris de Florin Costea în minutul 9, Dinamo a controlat restul reprizei fără prea multe probleme.

În minutul 27, "cîinii" au solicitat penalty după ce Djokovici l-a oprit pe Matei. Reluările au demonstrat faptul că echipa lui Flavius Stoican trebuia să beneficieze de lovitură de la 11 metri.

Adrian Cojocaru nu a dictat nimic, însă nici asistentul de pe acea parte, Cristi Nica, nu a semnalizat faultul lui Djokovici.

"Nu ne-a picat bine acest rezultat, dar din păcate atît s-a putut în această seară. A fost un atac imprudent al lui Djokovici, a fost penalty.

E clar că la echipă sînt probleme. Trebuia să luăm un punct la Cluj", a spus Cosmin Matei la DigiSport.

Vezi aici faza la minutul 27!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”

Comentarii (42)
schafe
schafe  •  10 Noiembrie 2013, 22:07
Postat de gerulathor pe 09 Noiembrie 2013, 03:23

Era penalty clar daca jucatorul dinamopist nu se arunca asa de penibil si de teatral ca intr-o piscina. AStfel el nu a facut decat sa-l induca in eroare pe arbitru... Parca mUEFA are ceva "legi" despre asta, fatza de jucatorii care, desi sunt faultati clar in careu, insa ei mai si aleg sa se arunce ca de pe bloc, sa li se de-a la bot: mu-mu, pentru ca incearca sa forteze mana arbitrului. La teatru cu voi, aici suntem la fotbal

Ce vorbesti tu, fata de Halloween? Conteaza cum cazi cand esti faultat? penibil comentariu ai. de ce nu te-ai abtinut?

florian52
florian52  •  09 Noiembrie 2013, 18:40

Vrei sa castigi bani intr-un mod simplu, de acasa? Daca da inscrie-te in echipa mea si ai din start 6$. Tot ce trebuie sa faci e sa iti citesti e-mail-urile trimise de la diverse companii de publicitate. Nu trebuie sa investesti nimic, intra si convinge-te!://www.maildirect.ro/inregistrare/04cd48dc77d0a7079145d563d27aea8b

domana
domana  •  09 Noiembrie 2013, 15:16

AM AJUNS SA TRAIM DIN AMINTIRI CE REPRIZA MINUNATA CU NAPOLI ,CATA DARUIRE CU AJAX LA RETUR CE PRESING NEMILOS CE MECIURI CU CHELSEA OARE DE CE NU FACEM ASTA IN MAJORITATEA MECIURILOR MEREU AUD CA TREBUIE TIMP SA SE OMOGENIZEZE DAR IN LOC DE PROGRES VAD UN MARE REGRES FATA DE ANUL TRECUT EU CRED CA PIOVACARI SI GARDOS NU SUNT CU NIMIC MAI PREJOS DECAT RUSESCU SAU CHIRICHES TOTUL TINE DE MENTALITATE DE CARACTER