FOTBAL  »  Superliga  »  CSM POLI IAȘI - CFR CLUJ

VIDEO Poli Iași - CFR Cluj » "N-a fost penalty". Echipa lui Dan Petrescu a deschis scorul dintr-o fază controversată. Reacția specialistului

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 august 2017 22:12

CFR Cluj a deschis scorul în meciul de la Iași dintr-un penalty îndelung contestat de jucătorii lui Flavius Stoican.

Platini l-a placat din cădere pe jucătorul oaspeților Andrei Mureșan, iar arbitrul Rusandu a dictat lovitură de pedeapsă, transformată cu siguranță de Culio.

Asta în ciuda faptului că prima infracțiune fusese comisă de jucătorul lui CFR Cluj, Mureșan, care l-a ținut de tricou pe Platini.

La pauza meciului, fostul arbitru Ion Crăciunescu a analizat faza, ajungând la concluzia că arbitrul Rusandu a luat o decizie greșită și că ar fi trebuit să acorde, de fapt, fault în atac.

VIDEO cu faza controversată

Meciul dintre CSM Poli Iași și CFR Cluj poate fi urmărit AICI în format liveTEXT. În minutul 63, ardelenii conduc cu 2-0.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”