Știri din fotbal internațional
Românul campion în Olanda așteaptă să vadă Oranje la treabă: „S-a întors fotbalul cu susul în jos”. Și o opinie antisistem
0
Carlo Ancelotti parează criticile după Brazilia - Maroc: „Nu poți câștiga turneul din primul meci”
0
Australia - Turcia, în Grupa D la Campionatul Mondial » Deschidere de scor
0
FIFA a intervenit după decizia controversată din Qatar - Elveția » Ce s-a întâmplat la faza care a divizat lumea
0
Lifestyle
Antrenoare de fitness, fosta ispită de la „Insula Iubirii” va fi noua prezentatoare de la „Observator”
0
Katy Perry, în centrul atenției la SUA – Paraguay, alături de fostul prim-ministru
2
I l-a aruncat în cap lui Beckham! Reporterul GSP era la 3 metri distanță și a surprins întreaga scenă ciudată, la SUA - Paraguay
3
Toți o țin minte cu telefonul în decolteu, iar acum s-a întors după 16 ani! Larissa Riquelme, apariție de nerecunoscut la SUA - Paraguay
0
Acordul SUA-Iran va fi semnat duminică și Strâmtoarea Ormuz va fi deschisă ...
Libertatea
Istoria fascinantă a fotbalului. De la lupte violente pe maidane, la un ...
Adevărul
Se construiește stadionul viitorului în România » Va funcționa exclusiv cu ...
GSP SPECIAL
O țară din Europa face referendum pentru plafonarea numărului populației. ...
Libertatea
De ce a fugit fondatorul evreu comunist al Rapidului, Geza Ginzer in URSS?
Ca Mociornita ar fi avut simpatii legionare numai cele mai mizerabile fituici propagandistice comuniste ar fi putut sustine. Daca ar fi fost asa s-ar fi raliat altor centre de influenta. Dar...nu are rost sa stric orzul pe gaste. Ia pune tu singur mana pe carte, nu sa citesti rezumate :))) In privinta articolului, el exista. Dar trebuie citit in context. Iar acesta este unul electoral (atunci a aparut). Azi, "Poanta" afirma despre Iohannis ca e "omul lui Basescu". Nu-a asa ca tu crezi? Ca doar "scrie la ziar", Biblia voastra :))))
e adevarat,RAPIDUL era pe cale sa fie si el desfiintat, caci nu prezenta incredere,era ECHIPA INFIINTATA IN REGAT [1923,ziua celebrei constitutii regale de tip belgian care facu din niste principate fanariotizate cu fes pe cap si narghilele si alte belele un regat puternic,modern,de invidiat caci in 1939 era perla Balcanilor si a 6-a forta economica a lumii] DEJ credea ca daca el manipulase Grivita INFILTRATA DE SPIONI COMINTERNISTI va face si cu taranisto-legionarii jucatori ai Rapidului ce vrea el, LOCOMOTIVA lui de propaganda, dar curand o lua in bot si dovada e ca nu lua LOCOMOTIVA lui nici un titlu si renunta la nume devenind RAPID, dar plati DUR,mereu: PCR baga pe RAPID in B!
De aceea a fost Rapid mai mult prin liga a 2-a pe vremea lui Dej,ca era ajutata:)))fain ajutor:)) Dej era atasat de club pentru ca in Grivita a avut loc in 1937 evenimentul care i-a schimbat viata.De asemenea, Rapid era considerat clubul muncitorilor,oamenilor simpli
Trofee in mandatul lui ceausescu: Dinamo 18 Steaua 12 Rapid 3 De ce Steaua era echipa sistemului si nu Dinamo? De ce uitati ca suporterii stelisti si rapidisti faceau caterinca de comunisti si dinamovisti? Steaua si rapid se iubesc la infinit Toni polster unde esti, sa vezi circul din giulesti si multe altele.. Voi ni l da ti pe valentin noi vi l dam pe damaschin
daca n-ai fi prost ai sti ca pe cand se numea fc coltea echipa avea sustinatori in mare parte legionari si mociornita a avut si el simpatii legionare ,dar cum nu este dovada istorica indubitabila deoarece nu e scrisa in glasul rotilor de tren cu pene hai sa nu insistam pe subiect si mai bine zi cum e cu articolul ala de ziar in care prietenu vostru patronul lui carmen spunea ca prefera mai mult sa bata comunistii de la rapid decat sa castige campionatul .sau rapid era democrat undercover ? :))))))
Ozon a spus DA, din prima secunda, pana sa-si incheie Gheorghiu Dej fraza. Pentru ca isi dorea sa joace fotbal in continuare!
Daca ai putea face un minim efort logic, ti-ai da seama ca Gheorghiu Dej l-ar fi luat direct de la Dinamo sa-l aduca la Rapid, nu de la taiat de stuf in delta! De fapt, ar fi luat intreg Dinamo, daca era nevoie, si l-ar fi transferat la Rapid, asta daca ar fi asa cum sustineti voi cu mintile voastre odihnite!
ia citeste tu cel mai recent si complet articol despre ANA PAUKER ca sa stii mai multe caci bati campii si rastalmacesti istoria.[..://adevarul.ro/cultura/istorie/apostolii-stalin-ana-pauker-cea-mai-puternica-femeie-legendele-cominternistei-fata-ura-savarinele-1_54002b4b0d133766a8add5e9/index.html.....Târgovişte - Oraşul tău - VIDEO Adevărul Live - Adevarul.ro Apostolii lui Stalin. Ana Pauker, cea mai puternică femeie - Adevarul.ro adevarul.ro/.../apostolii-stalin-ana-pauker-cea-mai-puternica-femeie- legendele-cominternistei-fata-ura-savarinele-1_54002b4b0d13376...En cache Acum 5 zile ... Dilema e următoarea: la 15 mai 1933, ziarul „Universul“ anunţase că Ana...]
..)) Esti penibil, hilar si... sa nu mai continui! Cate titluri/cupe a castigat Rapidul pe vremea lui Gheorghiu Dej??? Dej incuraja sportul, aprecia jucatorii valorosi. Astfel, lui Ozon i-a oferit o sansa de a imbraca tricoul Rapidului, jucatorul fiind dorit si de catre conducerea clubului.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.