FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - VOLUNTARI 1-1

VIDEO » Remiză între Pandurii și FC Voluntari, scor 1-1 » Balauru a comis-o, Balaur un gol excepțional!

Articol de GSP - Publicat joi, 01 decembrie 2016 19:55

Pandurii și FC Voluntari au remizat într-un meci din etapa a 18-a, scor 1-1, partidă în care s-a înscris unul dintre cele mai frumoase goluri ale campionatului.

PANDURII - FC VOLUNTARI 1-1
VIDEO / TEXT
Au marcat: Sânmărtean 7 / Balaur 58
*Sânmărtean a ajuns la 30 de goluri marcate în Liga 1

Gorjenii au fost cei care au deschis scorul în minutul 7 la prima acțiune periculoasă. Sânmărtean a executat o lovitură liberă de la 25 de metri, balonul s-a dus la colțul scurt și portarul Balauru a scăpat mingea printre mâini, deși șutul n-a fost puternic.

Scorul final a fost stabilit de Ionuț Balaur după o execuție de senzație! Fundașul ilfovenilor a primit o centrare de pe partea dreaptă de la Cernat și a reluat din foarfecă din interiorul careului.

La ultima fază a meciului, Bălan i-a pasat lui cernat care a rămas singur cu poarta goală, însă acesta a ratat. Totuși, arbitrul a ridicat fanionul pentru ofsaid.

Pandurii ocupă locul 8, cu 24 de puncte, în timp ce FC Voluntari are 22 de puncte și se află pe poziția imediat următoare.