FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - SEPSI SF. GHEORGHE 2-2

VIDEO Reușită extraordinară în Botoșani - Sepsi » Vârful-surpriză din play-out lovește din nou

Articol de GSP - Publicat luni, 23 aprilie 2018 18:56

Marko Simonovski (26 de ani) a marcat un gol superb în minutul 61 al meciului dintre FC Botoșani și Sepsi Sf. Gheorghe, încheiat la egalitate, scor 2-2.

La scorul de 1-1, vârful macedonean a pivotat la marginea careului de 16 metri a celor de la Botoșani, cu 3 fundași în spate, și a trimis necruțător în vinclul porții apărate de Cobrea.

Simonovski a ajuns la 3 partide consecutive cu gol marcat în Liga 1, după reușitele din victoriile cu Gaz Metan Mediaș și cu Juventus București.

Implicat în toate fazele controversate

Marko Simonovski i-a dat mari bătai de cap centralului Sebastian Colțescu. În minutul 27 a fost busculat evident în careul advers, fără a impresiona însă brigada de arbitri. După gol, în minutul 68, putea fi eliminat pentru al doilea cartonaș galben, după un fault inutil comis asupra lui Golofca.