Comentarii (177)
adrian.1984
adrian.1984  •  02 Martie 2014, 09:48
Postat de catalynn pe 02 Martie 2014, 09:39

Ce nu vad nicaieri este statistica meciului (posesie, nr de șuturi si șuturi pe poarta, pase, distanța alergata etc.), sa putem analiza matematic cine, ce si cum ... Asa fiecare e obiectiv in subiectivitatea lui. Eu de exemplu am vazut o Dinamo venită in Ghencea la mică ciupeala, uzi in pantaloni, o echipa care mai degraba joaca sa evite retrogradarea decat una care aspiră la cupele europene si numai norocul chior si prostia stelistilor a facut sa plece totusi cu un punct. In plus sunt multe lucruri, de la 11m din nimic, delasarea totala a Stelei care dupa gol părea ca nu o deranjează ca ia bătaie acasa, aparentul fairplay in declarațiile de dupa care ma fac sa am niste dubii ...

Prietene, cand este cazul, fiti modesti si fair play. Inainte de meci toti credeam ca vom zdrobi Dinamo si uite ca era sa o furam. Nu mai fiti ingamfati ca nu va taie nimeni capul. Va este frica de mistourile dinamovistilor? Nu aveti de ce. A fost un meci cu 2 reprize diferite. Prima repriza a dominat Steaua, a doua Dinamo. Puteam foarte bine sa pierdem acest meci. Am fost pe stadion si de acolo s-a vazut si simtit cel mai bine meciul. Din tribune puteai sa iei pulsul si suporterii erau total uimiti de jocul slab al Stelei si de tupeul pustilor dinamovisti. Nu am auzit in jurul meu unul sa spuna ca Dinamo a avut noroc ci invers. Judecati si voi drept ca nu va omoara nimeni.

dorin_andrei
dorin_andrei  •  02 Martie 2014, 09:48

STEAUA trebuie sa " SCAPE " de cativa TITULARI DE DREPT - LATOVLEVICI (nauc pe teren - faza defensiva = zero) - TANASE ( expirat - nu mai are ce arata / progres in joc=NUL) - CHIPCIU ( are Viteza dar il incurca permanent mingea la picior) . SA LI ACORDE SANSE TINERILOR DIN LOTUL LARGIT CARE POT PROGRESA DOAR DACA INTRA LA MECIURI !!!!!!!!!! ANTRENORUL sa se faca AUZIT si VAZUT mai putin la INTERVIURI - poate ii invata cum se executa cornerele - catre mijlocul Careului , NU IN CAREUL MIC la indemana portarului !!!

1one
1one  •  02 Martie 2014, 09:48

si steaua e comparabila cu avantu prabusirea

bamse1901
bamse1901  •  02 Martie 2014, 09:47

au avut noroc ca la schimbat pe grigore si a intrat asanovici ala care nu a putut bloca sutul lui keseru, l-a facut putin mare, dar asta e viata

djeurofighter
djeurofighter  •  02 Martie 2014, 09:44

Felicitari lui Dinamo pentru rezultat! Sper sa inteleaga oficialii si jucatorii nostri ceva dupa acest meci. Gura mai mica si joc mai mult!!

adrian.1984
adrian.1984  •  02 Martie 2014, 09:43
Postat de valiza.epo pe 02 Martie 2014, 09:36

Desi doream sa piarda ambele echipe, pana la urma nu a pierdut niciuna. A pierdut doar fotbalul! Meciul a fost mult, foarte mult sub nivelul publicitatii facute acestui fost derby. Derby al schiopilor si ologilor.

Intr-adevar. Un meci slab, sub asteptari. Au fost 2-3 faze demne de un derby. Galeriile insa au fost la un nivel ridicat prin coregrafii. Imi pare rau pentru aroganta stelistilor afisata inainte de meci. Poate este si asta o cauza a meciului slab facut de Steaua. Avem un fotbal mediocru, asta este adevarul.

t_danc
t_danc  •  02 Martie 2014, 09:43

Campionatul nostru a slabit mult. Slab derby.

reddogsv
reddogsv  •  02 Martie 2014, 09:43
Postat de eucutine pe 02 Martie 2014, 09:32

Apropo, Matei - nota 4! atat merita. Nu poa' sa ia nota de treceree. A stricat tot ce era de stricat!

Asta a distrus o groaza de actiuni, cred ca a cazut de vreo 7,8 ori singur.Eu l-as fi schimbat inca de la pauza cu Lazar. Cu Steaua joaca mereu ca o cizma! Pentru pustii astia si un egal e ca o victorie! Supararea mare pt orice echipa e cand esti egalat in ultimul minut mai ales ca din 2011 nu am mai batut la ei! Nu-I nimic va veni si ziua lor! Sutinere totala Stoican!

brutarul
brutarul  •  02 Martie 2014, 09:41

de ce "dinamo a reusit un egal", nu considerati dragi ziaristi ca stiaua a reusit un egal?