FOTBAL  »  Superliga  »  CORONA - CONCORDIA

VIDEO şi FOTO Corona - Concordia 2-2 » Doar egal la capătul unui meci spectaculos

Articol de GSP - Publicat luni, 03 martie 2014 00:00 / Actualizat luni, 03 martie 2014 20:46

Concordia Chiajna a terminat la egalitate partida din deplasare împotriva Coronei Braşov, scor 2-2 .

Vezi aici liveTEXT partida!

Vezi aici VIDEO!

Ilfovenii au fost conduşi cu 1-0 la pauză, după golul lui Buş, însă pînă în minutul 65 au reuşit să întoarcă scorul. Neluţ Roşu (53) şi Purece (65) i-au adus pe ilfoveni în avantaj.

Sergiu Buş a reuşit "dubla" şi a salvat un punct pentru echipa sa.

Echipele de start:

Corona: T. Marc - Homei, Poverlovici, Damian, Munteanu - Neacşa, Dîlbea, Miranda, Stanănescu - Buş, Dedu

Rezerve: Dănălache, Burlacu, Mendizov, Leonte, Pîrvu, V. Balint, Forika

Concordia: Cobrea - Dima, Leca, Melinte, Savin - Papasterianos, Roşu - Onduku, Purece, Serediuc - Wellington

Rezerve: Rîmniceanu, Ioniţă, Florea, Da Costa, Coşereanu, Isipir, Strătilă