FOTBAL  »  Superliga  »  FC BRAŞOV - CONCORDIA

VIDEO ŞI FOTO Două mari greşeli de arbitraj în defavoarea Braşovului la meciul cu Chiajna!

Rocha a marcat dintr-o poziţie clară de ofsaid. foto: captură Dolce Sport +3   FOTO
Rocha a marcat dintr-o poziţie clară de ofsaid. foto: captură Dolce Sport

Articol de GSP - Publicat luni, 09 aprilie 2012 00:00 / Actualizat luni, 09 aprilie 2012 21:15

FC Braşov a avut un gol anulat greşit de către arbitru, în meciul cu Concordia Chiajna.

În minutul 24, Distefano a centrat pentru Buga, iar atacantul a marcat cu o lovitură de cap. Centralul Cătălin Buşi a anulat eronat reuşita pe motiv că mingea a ieşit în aut de poartă. Scorul în acel moment era 1-0 pentru oaspeţi.

VEZI AICI VIDEO CU FAZA GOLULUI

Reluările TV arată clar că mingea era în teren atunci cînd Distefano centrează. Vezi mai sus FOTO

Echipa lui Şumudică a fost dezavantajată din nou la golul 2 al oaspeţilor. Rocha a reuşit să înscrie în minutul 53 dintr-o poziţie clară de ofsaid. VEZI GOLUL

VEZI AICI CUM S-A DESFĂŞURAT MECIUL ÎN FORMAT TEXT!

Citeşte şi: Reghecampf: "Noi nu avem puterea de a vorbi cu arbitrii! A fost o victorie meritată"