FOTBAL  »  Superliga  »  CS U CRAIOVA - ASTRA 0-1

VIDEO Șumudică ajută indirect Steaua! Victorie în meciul din deplasare cu CS U Craiova, 1-0

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 noiembrie 2016 19:28

CS U Craiova a ratat pentru a 3-a oară șansa de a o egala pe Steaua în fruntea clasamentului. Oltenii au pierdut meciul de pe teren propriu cu Astra, scor 0-1.

Unicul gol al meciului a venit în minutul 26, când Cristi Săpunaru a transformat un penalty obținut de Alibec după un duel cu Kay.

În acest meci oaspeții au primit 7 cartonașe galbene, în timp ce gazdele au încasat unul singur, abia în prelungirile partidei.

Oltenii puteau egala în prelungiri, însă șutul lui Bancu a fost respins incredibil de Silviu Lung.

CS U Craiova are 30 de puncte și va rămâne pe locul 2 la capătul acestei etape. Astra Giurgiu ajunge la al 5-lea meci fără înfrângere și se apropie la 3 puncte de zona de play-off.

CS U CRAIOVA - ASTRA 0-1 (Săpunaru 26)
TEXT / VIDEO

CS U Craiova: Calancea - Briceag, Acka, Kay, Vătăjelu - Manea, Popov, Zlatinski - Bancu, Rocha, Băluță

Astra: Lung - Stan, Săpunaru, Oros, Morais - Lovin, Seto - Ioniță II, Kortzorg, Teixeira - Alibec

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”