FOTBAL  »  Superliga  »  FC BRAŞOV - VIITORUL 3-1

VIDEO Szabo îşi continuă invincibilitatea » FC Braşov - Viitorul 3-1

Articol de GSP - Publicat sambata, 01 decembrie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 01 decembrie 2012 19:52

FC Braşov a învins cu 3-1 pe Viitorul Constanţa, a 7-a partidă fără înfrîngere pentru antrenorul "stegarilor", Adrian Szabo.

VIDEO Vezi AICI golurile

Jocul riscant de ofensiv pe care îl practică Viitorul a adus-o în avantaj. Dică l-a găsit excelent cu o pasă pe Chiţu, care a deschis scorul (24).

Gazdele s-au avîntat în atac şi au egalat datorită inspiraţiei lui Mateiu. Mijlocaşul a prins un şut puternic de la 20 de metri, pe care Buzbuchi n-a putut să-l pareze (32). Meciul a continuat să fie unul echilibrat şi cele două echipe au intrat la pauză la egalitate, 1-1.
Naivitatea puştilor lui Hagi i-a adus în dezavantaj pe tabelă. Mladen l-a scăpat pe Batin, apoi l-a faultat în careu. Buga a transformat lovitura de pedeapsă şi braşovenii treceau în avantaj (54). Păun a stabilit în prelungiri scorul final, 3-1, după o pasă foarte bună a lui Buga.

Cu această victorie, "stegarii" o egalează pe Dinamo, 26 de puncte.