FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - U CRAIOVA 1-2

VIDEO Universitatea Craiova învinge la Iași, 2-1, și merge în cupele europene

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 mai 2018 17:41

Universitatea Craiova a câștigat meciul din ultima etapă de pe terenul lui Poli Iași, scor 2-1, și a terminat sezonul pe locul 3, poziție care duce în cupele europene.

Oltenii au început prost și s-au văzut conduși din minutul 16 de Poli Iași, după reușita lui Kizito din fața porții. Trupa lui Devis Mangia a egalat în minutul 28, când Mateiu a trimis cu capul din centrul careului.

Craiova a stabilit scorul final cu 10 minute înainte de intrarea la cabine după ce Bancu i-a pus mingea "pe tavă" în fața porții lui Alex Băluță.

Spre apropierea pauzei, Ionuț Cioinac s-a ciocnit cu Glavina și a fost dus la spital pentru investigații suplimentare.