FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA PLOIEŞTI - U CLUJ 1-1

VIDEO Veteranul ardelenilor a construit un nou succes în deplasare al Universităţii » Clau-goool! Din corner ;)

PUBLICITATE
PUBLICITATE

Articol de GSP - Publicat luni, 02 mai 2011 00:00 / Actualizat luni, 02 mai 2011 16:28

Niculescu a întors soarta partidei de la Ploieşti cu o execuţie fantastică, direct din corner

Premier League a avut ieri, de la ora 16:00, Arsenal - Manchester, pe Emirates, în faţa a peste 60.000 de spectatori. Liga 1 a avut, tot de la 16:00, un Astra - U Cluj, pe un stadion ruginit, populat cu doar vreo 800 de spectatori. Meciul de la Ploieşti, între două echipe scăpate de grijile retrogradării, a început, practic, de la 1-0 pentru gazde. La chiar prima fază de poartă, Strătilă a marcat cu capul, profitînd de faptul că Bazzi dormea în ghete.

Din acest moment, partida a intrat într-o lentoare din care, pînă la pauză, echipele au ieşit cu greu.

De la cabine, după 15 minute de pauză, au revenit două formaţii proaspete, iar întîlnirea a prins viaţă. Miron a respins şutul lui Boştină (47), după care Miranda a ratat şansa de a face 2-0 (62). Apoi, a venit momentul de magie al lui Claudiu Niculescu. A înscris direct din corner, cu o execuţie fabuloasă, care l-a făcut şah-mat pe Miron (72).

Astra a căzut psihic, Clujul a profitat şi a dat lovitura în minutul 85, printr-o altă reuşită de Champions League: Păcurar a marcat cu şut splendid de la marginea careului. Finalul a fost exploziv în careul ardelenilor, cu o ratare mare a lui Fatai, dar şi cu portarul prahovenilor forţînd egalarea la ultima fază.


160 de goluri a marcat Claudiu Niculescu în Liga 1, în cele 309 meciuri pe care le-a disputat pînă acum

Întăriri din Portugalia
Patronul Astrei, Ioan Niculae, şi preşedintele Petre Buduru nu au fost prezenţi la partida de ieri. Cei doi sînt plecaţi în Portugalia, unde monitorizează mai mulţi fotbalişti pe care vor să îi transfere în vară. Cel care va intermedia negocierile este fostul internaţional Ioan Timofte, care a evoluat 9 sezoane în campionatul lusitan, la formaţiile FC Porto şi Boavista.

Contre între bănci
În prima repriză, antrenorul Ionuţ Badea a intrat în conflict cu cei de pe banca de rezerve a gazdelor. "Faceţi presiuni aiurea pe arbitri", le-a strigat Badea. Tehnicianul ardelenilor a primit imediat replica de la directorul sportiv Florin Prunea şi de la "principalul" Tibor Selymes, scandalul aplanîndu-se după intervenţia arbitrului de rezervă.

INBOX:
- Oaspeţii au fost încurajaţi din tribune de un grup de 10 suporteri.
- Sorin Strătilă a dedicat reuşita familiei, prezentă în tribunele stadionului.

358297-caseta-astra.jpg

Citește și:
Au intrat oficial în insolvență, la o lună după finalul Superligii
Liga 2
Au intrat oficial în insolvență, la o lună după finalul Superligii
Pregătește o „nebunie” dacă Messi va câștiga Cupa Mondială: „În zone intime”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Pregătește o „nebunie” dacă Messi va câștiga Cupa Mondială: „În zone intime”
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Superliga
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!
Superliga
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!
FOTO Frații Pavăl, fondatorii Dedeman, tranzacție cu un milionar belgian
Profit.ro
FOTO Frații Pavăl, fondatorii Dedeman, tranzacție cu un milionar belgian
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Real Madrid face transferul verii, pe sumă-record: atacantul care uimește Europa

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (3)
oxigendc
oxigendc  •  02 Mai 2011, 09:08

Felicitari Niculescu. Un gol incredibil si imparabil. E o adevarata capodopera!

mondial_lup_galben
mondial_lup_galben  •  02 Mai 2011, 02:16

felicitari "U" pentru victorie ..........bafta in continuare!!!!!!!!

mondial_lup_galben
mondial_lup_galben  •  02 Mai 2011, 02:08

inca un meci incantator pentru casTRISTI............tineti-o tot asa!!!!!!!!

Vezi toate comentariile (3)
Comentează