FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - GLORIA BISTRIŢA 1-0

VIDEO » Vezi cele mai tari faze din Astra - Gloria Bistriţa 1-0

Articol de GSP - Publicat luni, 28 februarie 2011 00:00 / Actualizat luni, 28 februarie 2011 19:51

Astra Ploiesti s-a impus la limita, scor 1-0, în meciul de pe teren propriu cu Gloria Bistriţa. Singurul gol al partidei a fost marcat de Radek Oprsal, în minutul 70 al meciului, la o faza la care gazdele au solicitat offside.

Bistriţenii au dominat prima parte a meciului de la Ploieşti, fără să schimbe însă rezultatul de pe tabelă, astfel că la pauză s-a intrat la egalitate. În partea a doua, gazdele au ieşit mai decise de la cabine şi au pus stăpînire pe joc. Bistriţenii au ratat egalarea în chiar ultimul minut de joc, atunci cînd centrarea lui Băjenaru a fost reluată slab de tînărul Pasenciuc.

Iată cele două echipe:

Astra: Grigore - Măţel, Mihalache, Oprsal, Junior Morais - Strătilă, N'Doye, Takayuki, Al. Stan - Tigoianu, Miranda

Rezerve: Miron, Valdez, Ţigănaşu, Budescu, Croitoru, B. Rusu, Paulinho

Antrenor: Tibor Selymes

Gloria: Albuţ - Achim, Szukala, Tudose, Velcovici - C. Petre, Nalaţi, R. Corallo, P. Anton - Băjenaru, Cavalli

Rezerve: Irimia, Năstase, R. Mărginean, Săceanu, Mandea, G. Ene, Pasenciuc

Antrenor: Nicolae Manea