FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - FCSB 2-2

Viitorul - FCSB 2-2. Scuza găsită de Florin Tănase și Ovidiu Popescu + Andrei Vlad, sincer: „Sunt frustrat!”

Viitorul și FCSB au remizat, scor 2-2, în cel mai tare meci al rundei cu numărul 17 din Liga 1 +43   FOTO
Viitorul și FCSB au remizat, scor 2-2, în cel mai tare meci al rundei cu numărul 17 din Liga 1

Articol de GSP - Publicat marti, 19 ianuarie 2021 22:26 / Actualizat marti, 19 ianuarie 2021 22:43

Viitorul și FCSB au remizat, scor 2-2, în cel mai tare meci al rundei cu numărul 17 din Liga 1. Jucătorii roș-albaștrilor au acuzat starea gazonului de la Ovidiu.

Toate detaliile despre Viitorul - FCSB 2-2, AICI

Programul + rezultatele rundei #17 din Liga 1

Ovidiu Popescu, Tănase și Vlad, concluzii după Viitorul - FCSB 2-2

„Cel mai important era să câștigăm, să ne distanțăm clasament. Din păcate, n-am reușit să marcăm mai multe goluri. O parte a terenului a fost înghețată. Ne-a lipsit și finalizarea. 

Trebuie să ne obișnuim cu aceste meciuri împotriva echipelor care se adună pe 16 metri. Sincer, nu mă așteptam ca ei să joace așa, dar asta este. Cred că în seara asta am greșit pentru că nu am tras mai mult la poartă”, a declarat Tănase.

„Nu ne-am atins obiectivul în această seară. Am înscris de două ori, dar, din păcate, am și luat două goluri. Eram pe minge la golul doi, eu așa zic, dar a deviat Miron. Normal că sunt frustrat, am luat goluri. Chiar dacă e frig, n-avem ce face, acesta e timpul, asta-i meseria mea”, a spus și Andrei Vlad.

Jumătate din teren a fost bun, jumătate înghețat. Sunt dezamăgit pentru că am întors scorul, am avut momente bune de joc, dar n-am câștigat. Unde este nevoie să joc, joc. Voi intra pe teren să-mi fac treaba cât mai bine. Am mai jucat fundaș dreapta, am repere pentru acest post
Ovidiu Popescu, FCSB

Cele mai tari imagini din Viitorul - FCSB 2-2

+38 FOTO

Citește mai multe știri despre Viitorul - FCSB:

Fază controversată în startul meciului: a procedat bine Kovacs?

Concluziile lui Ilie Dumitrescu, la pauză: „Coman să-și vadă de joc!” + cine l-a dezamăgit

Citește și:
De necrezut! Selecționerul a fugit din țară, după eșecul de la Campionatul Mondial
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
De necrezut! Selecționerul a fugit din țară, după eșecul de la Campionatul Mondial
Cum arată astăzi stadionul celei mai mari surprize din istoria fotbalului românesc
Superliga
Cum arată astăzi stadionul celei mai mari surprize din istoria fotbalului românesc
CFR Cluj și-a găsit atacant! » Alte două achiziții urmează să fie prezentate curând
Superliga
CFR Cluj și-a găsit atacant! » Alte două achiziții urmează să fie prezentate curând
Incredibil: fostul antrenor de la FCSB, dat afară din Liga 3!
Liga 3
Incredibil: fostul antrenor de la FCSB, dat afară din Liga 3!
Brand de magazine dispare din România
Profit.ro
Brand de magazine dispare din România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Ea este considerată cea mai frumoasă fană de la Campionatul Mondial: „Imaginile s-au viralizat rapid!”

Fosta rivală a Simonei Halep s-a întors la Wimbledon și și-a schimbat meseria » Viața de lux pe care o trăiește


Comentarii (11)
terencehill
terencehill  •  19 Ianuarie 2021, 22:57

deci sunt vreo minus 10 grade si astia spun ca este penibila scuza terenului inghetat? wtf? ce prost ziarist esti bah.

2373090662702614
Constantin Mosnegutu  •  20 Ianuarie 2021, 01:11

Orice ar spune unul de la fcsb e inventie, e penibil, e... Cum o zice altcineva e mare adevar... Parca si Budescu vorbea aseara de teren si de frig... si nu a mai fost penibil... Sau cei de la fcsb sunt clientii vostri pentru a-i ironiza, lua la misto si a face caterrinca... Pentru ca nu-i asa, inghetati si voi pe vremea asta, de atata rautate si prostie!!! Halal meserie... Halal jurnalism... Halal dfeontologie!!!

3863095247042516
Vlad Gheorghita  •  19 Ianuarie 2021, 23:23

Singurul lucru penibil esti tu ca ziarist.

Vezi toate comentariile (11)
Comentează