FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - GAZ METAN 2-0

VIITORUL - GAZ METAN // Dinu Gheorghe lansează critici dure la pauză: "Acest lucru le-a dăunat, se întorc la situația de anul trecut"

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 august 2018 21:58

Gaz Metan Mediaș a făcut o primă repriză modestă în partida cu Viitorul. La pauză, echipa lui Hagi conduce cu 1-0 după superexecuția lui Denis Drăguș, iar în final s-a impus cu 2-0

Om de fotbal cu mare experiență, Dinu Gheorghe a analizat la pauză primele 45 de minute și s-a arătat dezamăgit de evoluția echipei lui Mihai Teja.

"Le-a dăunat aerul ăsta de sus din clasament. Toată lumea i-a lăudat și văd că se întorc la situația lor de anul trecut", a declarat Dinu Gheorghe, la TV Digi Sport.

Gaz Metan a jucat jenant. Jucătorii lor s-au autoaccidentat, au fost multe comicării", a comentat și jurnalistul și scriitorul Radu Paraschivescu.

Gaz Metan a avut un start impresionant de sezon. A învins-o pe Dinamo, 3-2, a fost la un moment dat lider, dar a ajuns pe 5 după înfrângerea cu FCSB de etapa trecută, 1-3.

Citește AICI cronica partidei Viitorul - Gaz Metan 1-0

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”