FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Viitorul lui Dinamo sună bine: puştii de 10 ani au dat de pămînt cu rivalii de la Steaua, scor 5-2

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 septembrie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 24 septembrie 2011 16:12

Dinamo domină Steaua şi la juniori! Azi, "cîinii" mici, născuţi în 2001, au umilit marea rivală, scor 5-2, într-un meci fără istoric. Au marcat: Manole (2), Mirică, Vraciu, Zamfir / Vraciu (autogol), Petru

New Dinamo este asigurat în următorii ani de puştii din propria pepinieră. Dinamoviştii mici, conduşi de Eduard Marin, s-au distrat în partida contra Stelei, dominînd întîlnirea din primul şi pînă în ultimul minut. Noul Torje, Andrei Mirică, are doar 10 ani şi a fost omul meciului, cu un gol superb şi o pasă "a la Xavi" pentru Manole, autor a unei "duble". Driblingurile şi determinarea arătate de piticul dinamovist îl asemuiesc cu actualul jucător al lui Udinese.

Dinamo are fundaşi!
Chiar dacă vor mai aştepta cel puţin 8 ani pînă să facă pasul spre prima echipă, fundaşii Marin şi Giafer au arătat o precizie în pase şi deposedări mai ceva ca Moţi şi Scarlatache. Dinamo are viitor, în timp ce steliştii, cel mai probabil, nu se vor baza pe jucătorii crescuţi în Ghencea.


Citește și:
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
După 10 ani! Pe ce loc poate termina România turneul Mondial: două condiții de îndeplinit la ultimul meci
Handbal
După 10 ani! Pe ce loc poate termina România turneul Mondial: două condiții de îndeplinit la ultimul meci
Sorana Cîrstea și-a anunțat retragerea din tenis: „Te iubesc, îți voi rămâne datoare pe veci!”
Tenis
Sorana Cîrstea și-a anunțat retragerea din tenis: „Te iubesc, îți voi rămâne datoare pe veci!”
Misiune infernală, diseară, pentru Derby de România! Postul rival îl concurează cu un gigant
Media
Misiune infernală, diseară, pentru Derby de România! Postul rival îl concurează cu un gigant
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Profit.ro
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (10)
nesv1234
nesv1234  •  25 Septembrie 2011, 00:23

Mda, clar ca pana la 18-19-20 suntem mult mai buni ca ei, ceva insa se pierde pe drum. Ia zii Badea, care e explicatia ta?

claudiu7boss
claudiu7boss  •  24 Septembrie 2011, 23:06

Dinamo are academie si atat, ar trebuie sa joace si cu Viitorul sau si mai si cu Poli sau Banatul!!!

maccarone2006
maccarone2006  •  24 Septembrie 2011, 21:25

Nu e nicio nouate este insa un prilej excelent pentru stelisti sa inceapa cu rautatiile.... Deja ne=am obisnuit,atat ii duce capul

Vezi toate comentariile (10)
Comentează