FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - SEPSI 3-3

VIITORUL - SEPSI 3-3 VIDEO Meci spectaculos, cu 6 goluri! Safranko a restabilit egalitatea la ultima fază

Viitorul - Sepsi 3-3 FOTO: fcviitorul.ro

Articol de GSP - Publicat marti, 26 ianuarie 2021 17:30 / Actualizat marti, 26 ianuarie 2021 18:12

Viitorul  și Sepsi Sf. Gheorghe au remizat, 3-3, într-un meci din etapa #19 din Liga 1.

Vezi AICI rezultatele și programul din etapa a 19-a

Punct important obținut de Sepsi Sf. Gheorghe

Viitorul a început excelent partida de pe teren propriu și a deschis scorul la prima fază importantă a meciului. Kevin Luckassen a înscris cu poarta goală după ce Jesús Fernández, portarul covăsnenilor, a respins greșit șutul lui Cosmin Matei.

Zece minute mai târziu, Sepsi a restabilit egalitatea pe tabelă, după ce Eder Gonzalez a profitat de greșeala lui Andrei Artean și l-a învins pe Valentin Cojocaru. Viitorul a intrat în avantaj la cabine, după ce Kevin Luckassen a înscris cu un șut superb din interiorul careului și a ajuns la cota 9 în acest sezon al Ligii 1.

Andrei Artean, „demonul” Viitorului

Andrei Artean a fost „demonul” din trupa lui Mircea Rednic în partida de astăzi și a comis un fault în propriul la prima acțiune din repriza a doua. Bogdan Mitrea a transformat fără emoții lovitura de la 11 metri și Sepsi a revenit din nou în meci.

Final încins la Constanța

La primul meci în tricoul Viitorului, Răzvan Grădinaru a obținut un penalty în minutul 84, din care a înscris Andrei Ciobanu. La ultima fază a meciului, Sepsi Sf. Gheorghe a restabilit din nou egalitatea, după ce Pavol Safranko a înscris cu capul din centrarea lui Ioan Dumiter,

Este pentru prima dată când cele două formații încheie o partidă la egalitate pe terenul Viitorului. Până acum, dobrogenii au învins de trei ori, iar Sepsi s-a impus de două ori.

Viitorul - Sepsi 3-3

Viitorul - Sepsi, echipele de start:

Viitorul: Cojocaru – Dussaut, Mladen, Dobrosavlevici, Boboc – Matei, Artean, Ciobanu – Ely, Luckassen, Mățan
Rezerve: Căbuz, Buta, Ganea, Sabala, Babunski, Benzar, Grameni, Grădinaru, Pitu
Antrenor: Mircea Rednic

Sepsi:Fernandez – Radoslav, Bouhenna, Mitrea, Csiszer – Tamas, Fofana, Tincu, Bajrlovic – Safranko – Eder
Rezerve: Szanto, Kovacs, Dumiter, Purece, Markovic, Păun, Degiannidis, Dragormir
Antrenor: Leo Grozavu

Stadion: Academia Gheorghe Hagi