FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - GLORIA BISTRIŢA 3-0

"Vine numărul 4"

Articol de , - Publicat luni, 28 iulie 2008 00:00

După evoluţia Rapidului cu Bistriţa, fanii şi fostele glorii rapidiste cred că alb-vişiniii nu mai pot rata al patrulea titlu din istorie

Optimismul e la el acasă în Giuleşti, după prestaţia fulminantă a elevilor lui Peseiro din meciul de sîmbătă seară. Suporterii, conducătorii, jucătorii şi fostele glorii consideră că Rapidul are forţa necesară să cîştige campionatul. "Sîntem conştienţi că o echipă nu se face într-o lună de zile, însă după cum am jucat cu Bistriţa, cred că vom avea un cuvînt greu de spus sezonul acesta. Sînt fericit că eu şi Taher am creat o formaţie puternică în Grant. De mult nu am mai privit un meci aşa de liniştit. Am condus cu 3-0 la pauză şi nu am avut nici o emoţie", a spus George Copos la finalul partidei.

"Trebuie să ne obişnuim cu astfel de scoruri pentru că Rapidul a început să joace fotbal-spectacol. Au venit jucători foarte importanţi şi se vede că sînt profesionişti", a opinat şi fostul mare portar Rică Răducanu. La fel de încîntat de jocul giuleştenilor s-a declarat şi Sandu Neagu: "Am jucat superb. Mi-a plăcut mult de tot cum s-au mişcat băieţii. Julio Cesar este un adevărat magician, iar Bozovici cred că e cel mai bun fundaş din Liga I. Totuşi, nu trebuie să ne grăbim şi să ne gîndim la titlu. Toată lumea şi-l doreşte, însă e prea devreme acum să spunem că vom fi campioni. Dacă vom juca aşa pînă la final, sigur vom termina pe primul loc".

Ce spun fanii pe rapidisti.ro
"Fotbaliştii Rapidului au jucat perfect, mi-au plăcut foarte mult Julio Cesar, Boya, Spadacio, Cesinha, Bozovici sau Fernandes. Felicitări tuturor!"
rapid4life

"Un meci frumos, cu o primă repriză formidabilă, în care s-au marcat trei goluri, iar o repriză secundă cu multe ocazii şi o bară. O echipă ofensivă şi extrem de spectaculoasă"
rapid_eu

"Peseiro eclipsează pînă acum orice antrenor care a trecut pînă în prezent prin Giuleşti. Echipa a jucat bine şi avem şanse la titlu"
IO

"Recunosc că pînă azi m-am îndoit de sistemul 4-2-3-1 de joc al lui Pesseiro, dar m-a convins, chiar dacă a trecut o singură etapă, că e excelent. Vom face furori în campionat"
cesinha

"Avem o echipă excelentă. Sînt mîndru că sînt rapidist şi cred că sezonul acesta vom defila în campionat. Nu cred că vom avea adversar care să ne pună probleme"
rapidist_de_mic

"Rapidul e cu siguranţă o forţă. A adus un antrenor modern şi jucători valoroşi. Însă eu aş vrea să-i văd şi cu un adversar puternic înainte de a-mi face o părere"
Marian Iancu, finanţator Poli Timişoara

GOLURILE
1-0, J. Cesar (21) * şut de la 12 metri;
2-0, Boya (37) * şut plasat de la 14 metri;
3-0, Spadacio (43) * reluare din 6 metri, după o pasă a lui Cesinha

După evoluţia Rapidului cu Bistriţa, fanii şi fostele glorii rapidiste cred că alb-vişiniii nu mai pot rata al patrulea titlu din istorie

Optimismul e la el acasă în Giuleşti, după prestaţia fulminantă a elevilor lui Peseiro din meciul de sîmbătă seară. Suporterii, conducătorii, jucătorii şi fostele glorii consideră că Rapidul are forţa necesară să cîştige campionatul. "Sîntem conştienţi că o echipă nu se face într-o lună de zile, însă după cum am jucat cu Bistriţa, cred că vom avea un cuvînt greu de spus sezonul acesta. Sînt fericit că eu şi Taher am creat o formaţie puternică în Grant. De mult nu am mai privit un meci aşa de liniştit. Am condus cu 3-0 la pauză şi nu am avut nici o emoţie", a spus George Copos la finalul partidei.

"Trebuie să ne obişnuim cu astfel de scoruri pentru că Rapidul a început să joace fotbal-spectacol. Au venit jucători foarte importanţi şi se vede că sînt profesionişti", a opinat şi fostul mare portar Rică Răducanu. La fel de încîntat de jocul giuleştenilor s-a declarat şi Sandu Neagu: "Am jucat superb. Mi-a plăcut mult de tot cum s-au mişcat băieţii. Julio Cesar este un adevărat magician, iar Bozovici cred că e cel mai bun fundaş din Liga I. Totuşi, nu trebuie să ne grăbim şi să ne gîndim la titlu. Toată lumea şi-l doreşte, însă e prea devreme acum să spunem că vom fi campioni. Dacă vom juca aşa pînă la final, sigur vom termina pe primul loc".

Ce spun fanii pe rapidisti.ro
"Fotbaliştii Rapidului au jucat perfect, mi-au plăcut foarte mult Julio Cesar, Boya, Spadacio, Cesinha, Bozovici sau Fernandes. Felicitări tuturor!"
rapid4life

"Un meci frumos, cu o primă repriză formidabilă, în care s-au marcat trei goluri, iar o repriză secundă cu multe ocazii şi o bară. O echipă ofensivă şi extrem de spectaculoasă"
rapid_eu

"Peseiro eclipsează pînă acum orice antrenor care a trecut pînă în prezent prin Giuleşti. Echipa a jucat bine şi avem şanse la titlu"
IO

"Recunosc că pînă azi m-am îndoit de sistemul 4-2-3-1 de joc al lui Pesseiro, dar m-a convins, chiar dacă a trecut o singură etapă, că e excelent. Vom face furori în campionat"
cesinha

"Avem o echipă excelentă. Sînt mîndru că sînt rapidist şi cred că sezonul acesta vom defila în campionat. Nu cred că vom avea adversar care să ne pună probleme"
rapidist_de_mic

"Rapidul e cu siguranţă o forţă. A adus un antrenor modern şi jucători valoroşi. Însă eu aş vrea să-i văd şi cu un adversar puternic înainte de a-mi face o părere"
Marian Iancu, finanţator Poli Timişoara

GOLURILE
1-0, J. Cesar (21) * şut de la 12 metri;
2-0, Boya (37) * şut plasat de la 14 metri;
3-0, Spadacio (43) * reluare din 6 metri, după o pasă a lui Cesinha

Citește și:
Moment halucinant la conferința lui Gigi Becali! A pălmuit un jurnalist: „Șterge facebookul!”
Superliga
Moment halucinant la conferința lui Gigi Becali! A pălmuit un jurnalist: „Șterge facebookul!”
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Handbal
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
Superliga
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
Jurgen Klopp despică toate controversele de la CM 2026: „Prea multe meciuri! Nu ai nevoie de două minute să bei apă”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Jurgen Klopp despică toate controversele de la CM 2026: „Prea multe meciuri! Nu ai nevoie de două minute să bei apă”
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (3)
 •  31 Iulie 2008, 09:09

VOI AIA JOS CARE COMENTATI ACOLO...DA VOI FUSTRATILOR...SA INTELEG CA UNUL DINTRE VOI E STELIST SI CELALALT DIAMOVIST...ECHIPELE FARA NICI O VICTORIE PANA ACUM:))))))

 •  28 Iulie 2008, 09:38

Da e pe drum al 4-lea titlu peste 33 de ani. Va doresc mult optimism si rabdare multa :))))

 •  28 Iulie 2008, 09:28

a ti batut pe gloria parca a ti batut pe real dar e tipic pt taranii de sub pod de fapt daca stau sa ma gandesc a ti facut o mica surpriza ca de ani de zile va chinuiti cu gloria "vine nr 4" ce penibil si uta va s.c.u.ipa in cap:)

Vezi toate comentariile (3)
Comentează