FOTBAL  »  Superliga  »  VOINŢA - PETROLUL 1-1

Voinţa - Petrolul 1-1 » Punct încins!

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 aprilie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 22 aprilie 2012 18:58

Nou-promovatele au remizat la Sibiu, 1-1, într-un meci cu două eliminări. Voinţa a deschis scorul repede, prin Zăgrean în minutul 6, iar Hamza a adus egalarea pentru Petrolul în minutul 20, cu o lovitură de cap din 5 metri.

În finalul primei reprize, Forika de la gazde a văzut de două ori în două minute cartonaşul galben şi a fost trimis la cabine de Kovacs (44). Străuţ de la Petrolul l-a imitat după numai cîteva minute de la startul actului secund şi egalitatea numerică de pe teren a fost restabilită.

Eliminările au picurat precauţie în jocul celor două echipe, care n-au mai fost dispuse să rişte prea mult. Sibianul Beza a avut totuşi golul pe cap cu zece minute înainte de final, însă n-a reuşit să lovească bine din plonjon şi s-a terminat 1-1.