FOTBAL  »  Superliga  »  VOLUNTARI - CLINCENI 3-0

VOLUNTARI - CLINCENI. VIDEO Liga 1 a revenit cu stil :) Gol confuz în minutul 28

Faza golului secund din Voluntari - Clinceni. Captură TV Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 iunie 2020 17:37

FC Voluntari - Academica Clinceni, meciul care marchează revenirea Ligii 1, a avut o primă repriză plină de evenimente. Echipa lui Mihai Teja s-a impus cu scorul de 3-0.

Faza primei reprize a venit în minutul 28, când gazdele și-au majorat avantajul. Slovenul Andraz Struna, fundașul dreapta de la Voluntari, a trimis o centrare complet greșită, însă mingea a luat o traiectorie nebănuită, care l-a luat prin surprindere pe Miguel Santos, goalkeeper-ul Clinceniului.

Balonul s-a dus în bară, ricoșând în spatele portarului portughez, iar mai apoi în poartă.

VIDEO / Declarațiile lui Mihai Teja după Voluntari - Clinceni

VIDEO / Ilie Poenaru la finalul partidei pierdute în fața celor de la Voluntari

Echipele de start:

FC Voluntari: Cojocaru - Struna, Pașcanu, Fl. Achim, N. Vlad - Căpățînă, De Lucas, I. Gheorghe - Sanoh, Simonovski, Mățan
Rezerve: Rîmniceanu - Balaur, Belu, Gorobsov, Eric, Morar, Țîră, Tudorie, D. Benzar
Antrenor: Mihai Teja

Academica Clinceni: Santos - G. Matei, Bejan, Patriche, Dobrescu - Cebotaru, Șut, Albu - Merloi, Vojtus, Buziuc
Rezerve: Vâlceanu, Fl. Achim, Munoz, Markovic, Kontoes, Ventura, R. Ion, Moussa, B. Ilie
Antrenor: Ilie Poenaru