FOTBAL  »  Superliga  »  VOLUNTARI - HERMANNSTADT 1-1

VIDEO + FOTO Debutul lui Dică la Voluntari, salvat de un penalty transformat în minutul 90+8 » Szabolcs Kovacs a avut nevoie de VAR! Clasamentul ACUM

FC Voluntari și Hermannstadt au remizat, scor 1-1, în runda cu numărul 24 din Superligă. Debutul lui Nicolae Dică pe banca ilfovenilor a fost salvat de penalty-ul transformat de Daniel Florea în minutul 90+8. +11   FOTO

Articol de , , , - Publicat luni, 05 februarie 2024 19:02 / Actualizat luni, 05 februarie 2024 19:47

FC Voluntari și Hermannstadt au remizat, scor 1-1, în runda cu numărul 24 din Superligă. Debutul lui Nicolae Dică pe banca ilfovenilor a fost salvat de penalty-ul transformat de Daniel Florea în minutul 90+8. Cel mai târziu gol al sezonului!

Programul complet și rezultatele etapei #24

Dică a venit cu mult entuziasm la Voluntari. A transmis că vrea să termine între primele 9 formații, dar startul de mandat n-a fost cel dorit.

Progres! Numărul OFICIAL al spectatorilor prezenți la FC Voluntari - FC Hermannstadt
VOLUNTARI - HERMANNSTADT

Ilfovenii au avut o posesie sterilă în fața lui Hermannstadt și au fost pedepsiți după o jumătate de oră de joc. Balaure a scăpat în flancul drept al atacului sibian și a centrat în fața porții, la întâlnire, pentru Daniel Paraschiv. Golgeterul oaspeților a reluat din cădere și l-a prins pe picior greșit pe Fernandez.

Voluntari și Hermannstadt, remiză la debutul lui Nicolae Dică

Repriza secundă a fost mai antrenantă, cu șanse la ambele porți. Sibienii au ratat o triplă șansă imensă în minutul 68. Daniel Paraschiv a scăpat singur spre poartă, dar a fost blocat de Jesus Fernandez. Mingea a sărit la Mino Sota. Japonezul nu și-a calculat bine pașii. Elevii lui Măldărășanu au recuperat imediat. Nici Balaure n-a fost mai inspirat în fața lui Fernandez.

În prelungiri, Dumiter a șutat în minge, apoi a fost lovit în piciorul drept de un apărător advers. Szabolcs Kovacs n-a remarcat incidentul din suprafața de pedeapsă, dar a fost atenționat din camera VAR. A revăzut momentul și a dictat lovitură de la 11 metri.

5 penalty-uria scos Dumiter in acest sezon, cele mai multe din Superligă

Daniel Florea a executat impecabil.

Clasamentul Superligii, după Voluntari - Hermannstadt 1-1

Notele GSP, după Voluntari - Hermannstadt 1-1

• FC Voluntari: Jesus Fernandez 6 - 'Ricardinho' Miranda 6, Patricio Matricardi 5, Igor Armaş (cp) 4 - Robert Popescu 5 (84 Doru Andrei), Juan Cascini 5 (59 Lukas Droppa 4), Vadim Raţă 5, Naser Aliji 5 (74 Radu Boboc 6) - Andrei Ciobanu 5 (59 Daniel Florea 7), Mihai Răduţ 5 (75 Andrei Dumiter 7) - Adam Nemec 5.
    Antrenor: Nicolae Dică - 6.

• FC Hermannstadt: Cătălin Căbuz 6 - Mihai Butean 6, Valerică Găman 6, Florin Bejan (cp) 7, Raul Opruţ 6 (79 Paolo Medina) - Sota Mino 5 - Silviu Balaure 7 (79 Kablan N'Goma), Alessandro Murgia 6 (86 Paul Antoche), Ciprian Biceanu 6 (63 Ionuţ Stoica 4), Alexandru Jipa 6 (64 Cosmin Bucuroiu 7) - Daniel Paraschiv 7. Antrenor: Marius Măldărăşanu - 6.

• Arbitru: Szabolcs Kovacs - 5. Asistenţi: Vasile Marinescu - 7, Stelian Slabu - 7.

FINAL. Voluntari - Hermannstadt 1-1

FOTO. Cele mai spectaculoase imagini din FC Voluntari - FC Hermannstadt

+7 FOTO

Lume puțină la Voluntari

Voluntari - Hermannstadt, echipe de start:

FC VOLUNTARI (4-2-3-1): Jesus Fernandez - „Ricardinho” Miranda, Patricio Matricardi, Igor Armas (cp) - Robert Popescu, Juan Cascini, Vadim Rata, Naser Aliji - Andrei Ciobanu, Mihai Radut - Adam Nemec.
Rezerve: Vâlceanu - Boboc, Turda, Paz, Voican, Droppa, Crepulja, D. Andrei, Florea, Cocian, Carnat, Dumiter
Antrenor: Nicolae Dică

HERMANNSTADT (4-2-3-1): Căbuz - Butean, Găman, Bejan (cpt.), Opruț - Sota - Balaure, Murgia, Biceanu, Jipa - D. Paraschiv
Rezerve: Muțiu - I. Pop, Medina, Ionuț Stoica, Antoche, Ciubotaru, Oroian, Bucuroiu, Valente, N'Goma, Al. Luca
Absenți: Cr. Negut, Gabi Iancu, D. Stoica (accidentați), I. Stoica, Opruț (incerți)
Antrenor: Marius Măldărășanu

Stadion: Municipal
Arbitru: Kovacs Szabolcs (Carei). A1: Marinescu Vasile (Bucureşti), A2: Slabu Stelian (Braşov). VAR: Colţescu Sebastian (Bucureşti). AVAR: Peşu Ionela Alina (Craiova)

Ionuț Rada despre duelul CFR Cluj - Rapid: „Mă aștept la un meci închis, ambele au slăbiciuni în apărare”
cfr cluj - rapid
Cadou pentru Hagi » Farul salvează dramatic un punct cu FCSB, chiar în prelungiri! Cum arată clasamentul la vârful Superligii
FCSB - FARUL 1-1