FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - CFR CLUJ 1-0

Vraiște

Articol de - Publicat duminica, 03 mai 2009 00:00

“Centralul” israelian n-a văzut două penaltyuri, cîte unul pentru fiecare echipă

Penalty la Boștină, penalty la Ruiz. Acestea sînt cele două faze-cheie din prima repriză interpretate greșit de arbitrul Asaf Kenan.

În minutul 14, Tony a intrat prin alunecare la Boștină în careu, dar n-a atins mingea, busculîndu-l pe dinamovist . “Centralul” n-a sancționat faultul, la fel cum n-a făcut-o nici la una din ultimele faze ale primei părți. Atunci, Moți l-a faultat clar pe Ruiz, care se afla la 6 metri de poartă și se pregătea să tragă.

Kenan nu fluierase lovitură de la 11 metri nici în minutul 39, cînd Dani a blocat mingea cu mîna în propriul careu. Penalty s-a dat abia la intervenția asistentului.

În prelungiri, israelianul le-a dat «roșu» direct lui Tamaș și Y. Kone pentru o încăierare.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”

Comentarii (29)
 •  03 Mai 2009, 11:36

@bau bau , tu la meci te-ai uitat aseara? fotbal se joaca cu mingea, nu cu pucul,lasa hocheiul ca nu seamana cu fotbalul... cfr nu a contat aseara pe teren,ruiz merita galben pt simulare grosolana,ca si kone dealtfel...vai mama voastra ,isi dau cu parearea toti popicarii...

•  03 Mai 2009, 11:08

aah si inca ceva.de ce nu scrieti un articol despre mediocritatea comentatorilor gsp?!care au "trantit" efectiv doua meciuri etapa asta:cel cu steaua si derbiul.in meciul stelei, o pasa a otelului de pe pozitia fundasului dreapta pana la extrema stanga(de vreo 40 45 de m) pt gradinescu "nu este kiar atat de lunga".plus "primul cartonas" in repriza a 2 a.pe cand primul fusese in prima repriza la petre marin dupa o faza caraghioasa a lui tudor.gsp SUNTETI PENIBILI

•  03 Mai 2009, 11:02

prin urmare cu asa joc Dinamo nu are ce cauta in UCL ......cadeau ca muierile prin iarba la fiecare minge.....halal echipa,nu are fata de campioana....asta e atitudine?paila cat au tras de timp trebuia prelungit cu 10-12 mimute meciul......un simulacru de meci.....antijoc total......cu scuzele de rigoare,dar nu asa se joaca pentru a castiga un campionat....rusine Dinamo......auzi?eroii din Vietnam????ha,ha,ha....