Alte știri din fotbal
Antoine Baroan a ajuns la un acord cu noua echipă: „Va fi prezentat în următoarele ore”
0
Farul - Universitatea Craiova » Rezultat halucinant în 30 de minute
17
„Mâine ajung în România” » Și-au dat acordul de transfer chiar înainte de FCSB - Csikszereda
0
FCSB - Csikszereda, prima „finală” pentru play-off » Gazdele sunt obligate să câștige: echipele probabile
3
Știri din fotbal internațional
Atletico Madrid plănuiește o dublă lovitură de senzație la final de mercato! Un nume mare e deja rezolvat
0
Tottenham - Manchester City, atracția zilei în Premier League » Drăgușin, TITULAR!
0
Andrei Rațiu, implicat într-un Real Madrid - Rayo nebun! Două „roșii” și penalty decisiv în minutul 90+10
3
Starul lui Real Madrid s-a accidentat cu Rayo și a ieșit în minutul 9
0
Lifestyle
Fotomodelul care a câștigat 290.000 de euro doar urmărind meciurile de la Australian Open!
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
12
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
Moneda din Republica Socialistă România care se vinde și cu 3.000 de lei pe ...
Libertatea
Căsătorită, fosta tenismenă de elită și-a făcut publică relația amoroasă cu ...
Adevărul
Locul unde „Pantera” Daniel Pancu este la loc de cinste, iar Mircea Lucescu ...
GSP SPECIAL
Sfat pentru România: Pregătiți-vă din timp pentru război! Avertismentul dur ...
Libertatea
Moflea a intrat in depresie cănd a constatat că este un terchea-berchea , un sărac lipit pămăntului , nici apă nu are după ce bea !!
de Victor Rebengiuc , nimic? boier moflea unde esti?:))
vor fi achitati, eu nu mint! wanna bet?:))
anumite infractiuni economice sunt poate mai periculoase decat o crima, si aici ma refer la sume mari, daca eu devalizez un intreg sistem sanitar si in urma acestui fapt mor mii de oamni din lipsa de medicamente sau ingrijire medicala....eu doar am furat banii nu i-am omorat pe respectivii dar consecinta faptei mele a dus la acea situatie sau eu vin si te las in curu' gol dar nu te omor drept urmare tu intr-o luna dai coltul mort de foame....eu stiu ca in unele state de aici din europa cuantumul pedepsei e in functie de suma furata, cu alte cuvinte daca ai furat 30k euro e una si daca ai furat 1 milion+ e alta ( sumele sunt doar un exemplu)
Cel mai bun sistem e al american in care evaziunea fiscala e echivalenta cu crima si pentru ea faci inchisoare si trebuie sa mai dai si inapoi ce ai furat...cat despre procese,sper ca pedepsele din "Dosarul Transferurilor" sa ramana macar la fel,cat despre cioban,nu i-ar strica sa faca o pauza de tv,macar 1 an...
da, am convenit ca e un rationament corect.
exact asa cum exista situatii win-win, din care toata lumea castiga. exista si situatii in care toata lumea pierde. asta e una dintre ele. unii intra la inchisoare, prejudiciul nu e recuperat decat in mica masura, contribualbilii platesc inchisoare alora... nu mai bine era sa se recupereze prejudiciul plus o suma considerabila de bani la buget?
intr-un fel, tu ai dreptate. parafrazandu-te, cu ce se incalzeste clubul fc dinamo, furat de 10 mil euro si care are exact atatea datorii cat suma de care a fost furat, daca cei implicati sunt doar dupa gratii iar prejudiciul nu este recuperat ?
posibil sa-l fii clonat si nu am fost atent, ma refer la maresal....vad ca are putine comentarii, parca cel original nu avea 34 la nick ?in fine, nu are importanta....noi sa fim sanatosi...:))))
nu ma intereseaza subiectul. oricum, esti in eroare, sunt persoane diferite. cu maresalul ma stiu de mult, e un tip ok. mai schimbam impresii despre rock. e as, le stie bine.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.