Alte știri din fotbal
„Să înceapă demolarea!” » Buldozerele intră pe stadion, după decernarea trofeului de campioană
0
Dinamo l-a convins » Fotbalistul a semnat: perioada contractului
0
Control antidoping la finala campionatului! Primele detalii
1
Emil Grădinescu e revoltat de situația de la CFR Cluj: „Te duce cu gândul la lumea interlopă”
0
Știri din fotbal internațional
David Beckham a devenit primul sportiv britanic miliardar
0
Scandal intern la „tunari” » Drumul la Budapesta, o provocare de mulți euro
0
S-a aflat arbitrul exclus de FIFA de pe lista pentru Mondial! A fost arestat după ce a fost acuzat de agresiune sexuală asupra unui adolescent
0
Jose Mourinho, întrebat direct dacă o va prelua pe Real Madrid în această vară: „Aș fi răspuns la fel”
0
Lifestyle
Fostul jucător din Top 10 ATP s-a căsătorit cu Eugenia: „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
4
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
1
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
Raluca, soția fostului internațional din Superliga, revine în televiziune după 8 ani: „Mă întorc mai puternică” » Cum arată acum
2
Alexandra Căpitănescu, primul mesaj după ce s-a calificat în finala ...
Libertatea
Femeia din Sibiu care și-a omorât mama pentru a pune mâna pe avere s-a ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Ploi torențiale, grindină și vijelii în 20 de județe din România. Harta ...
Libertatea
Dar legea ii da doar lui dreptul sa o reînființeze. Nimeni nu poate reînființa echipa fără acordul lui. Și FIFA a confirmat asta. Ceea ce se întâmpla cu clona, este doar un abuz al celor de la puterea locală, sprijiniți de justiția ce numai justiție nu este.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Domnilor ziariști chiar voi scrieți în acea caseta despre Zoli Crișan ca este născut la Oradea iar în articol spuneți ca este din Maramures????Doar pt ca jucat un an la Baia Mare?....Și va mai mirați apoi ca cititorii va fac analfabeți funcțional.....
Zoltan Crisan ...tot respectul si R.I.P. !!! Asta este principalul ...restul vorbelor sunt doar can-can !!!
Echipa de azi a lui Mititelu este infiintata in 2017 si nu are absolut nimic, nici brand, nici sigla, nimic. O fi fost el patron la echipa dar a falimentat-o de 2 ori. Acum are o echipa pur familiala.
Asadar,fiul lui Crisan ,ne spune ca tatal sau a jucat la o echipa infiintata de Olguta ,acum 5 ani...!!! asa cum si fiul lui Adrian Paunescu,ne spune la fel !? asa cum si talpanistii ne spun ca echipa lui Talpan ,infiintata acum 5 ani,a castigat CCE acum 35 de ani ..!!! iar Bumbescu sau Iovan sau Tudorica Stoica,ne spun ca ei au castigat cu Talpan ,Supercupa Europei...!!!
Probabil ca daca poarta aia, la care Zoli a lovit bara in meciul cu Benfica, era mai inalta macar cu 3 centimetri ( dupa cum s-a si dovedit ulterior ca , regulamentar, asa ar fi trebuit sa fie), nimeni nu l-ar fi uitat vreodata. Dar nici asa noi, cei care l-am vazut jucand, nu-l vom uita. Cand nu mergea jocul el era ultima speranta. Si, de unde, de neunde, fie ca dadea un gol, fie ca scotea vreun 11 metri. Asa, vorba lui Tilihoi, sa nu plecam suparati acasa.
In anul in care murit Zoli,2003, patronul Universitatii Craiova era Dinel Staicu. Mititelu a preluat echipa in 2005. Poate ca intalnirea celor doi a avut loc doi ani mai tarziu.
Aventura de o noapte sau mai multe, Eduard Zoltan, celalalt fiu al lui Zoli, ii seamana mult. E un tip pe cinste, cu o familie frumoasa. Si e simplu de gasit pe retelele de socializare. ;)
un jucator mult mai bun decat hagi ...asta batranul care este si antrenor...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.