FOTBAL  »  LIGA 2  »  LIGA 2

17 milioane de euro pentru arena unei echipe care poate promova în Liga 1

Articol de GSP - Publicat marti, 20 martie 2018 16:00

AFC Hermannstadt, locul 2 în Liga a 2-a, are șanse mari de a promova, iar autoritățile din Sibiu vor să facă un stadion modern pentru meciurile din Liga 1.

Primăria Sibiu va investi 17 milioane de euro în modernizarea stadionului Municipal, care acum are 14.000 de locuri. Arena a fost construită în 1927 și modernizată în 2006.

"Va fi o modernizare foarte complexă a stadionului. Cred că valoarea lucrărilor la stadion se va ridica la 17 milioane de euro. Lucrările vor dura cel puțin 12 luni pentru că se doreşte ca în aceeaşi perioadă să se şi joace fotbal pe acel teren. Va fi un șantier greu de organizat", a declarat primarul Sibiului, Astrid Fodor, pentru turnulsfatului.ro.

FC Hermannstadt este pe locul doi, la trei puncte de liderul Dunărea Călăraşi şi la patru puncte în faţa Chindiei Târgovişte.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”

32 de ani de la moartea tragică a fotbalistului român „mai talentat decât Hagi” » Cum l-a „vânat” Securitatea și de ce nu s-a înțeles nici cu Dobrin, nici cu Hagi: „Gică îl înjura, îl scuipa”


Comentarii (12)
104267036963809
Costi Costica  •  21 Martie 2018, 09:30

daca nu ar fii malai mare in deal sa r face un *** la sibiu hu

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

wba33
wba33  •  21 Martie 2018, 09:06
Postat de claudiu.h12 pe 20 Martie 2018, 19:23

Excelentă remarca ta... poate face si DNA vreo constatare nouă

Du-te cu DNA-ul tau de aici. A dat femeia o declaratie si sari in sus degeaba. Asteapta sa vezi proiectul inainte sa faci acuze gratuite.

gazistu
gazistu  •  20 Martie 2018, 21:40

Vor juca la Medias daca nu se poate ca terenul sa fie utilizat concomitent cu lucrarile! II primim cu drag, ca si ei ne-au gazduit pe noi 6-7 luni cand s-a construit tribuna acoperita la noi. Acum le intarcem noi serviciul.!

Vezi toate comentariile (12)
Comentează