LIGA 2    •   TRANSFERURI

70 de transferuri în Liga a 2-a! Unul dintre jucătorii cunoscuți ajunși în eșalonul secund este Daminuță

Duminica, 19 Februarie 2017

Site-ul oficial al FRF a anunțat că în această perioadă de transferuri s-au realizat nu mai puțin de 70 de mutări în Liga a 2-a până la data de 17 februarie, termenul limită fiind 20 februarie.



Printre cei mai importanți jucători ajunși în eșalonul secund în această pauză competițională sunt Cristian Pușcaș, Cătălin Țîră sau Cristian Daminuță.

LISTA TRANSFERURILOR OFICIALIZATE PÂNĂ PE 17 FEBRUARIE INCLUSIV:

Juventus Bucureşti
Sosiri: Al. Muscă (Dacia Unirea), Hurdubei (Aerostar)
Plecări: Arsu (liber, prin decizie CNSL), R. Alecsandru (Petrolul 52), Stoenac (Cetate Deva, împrumut), Rontea, E. Nica (ambii CS Baloteşti, împrumut), Opriş (CSM Şcolar Reşiţa, împrumut)

UTA Bătrâna Doamnă
Sosiri: D. Muntean (Olimpia Satu Mare), Vîlceanu (FC Steaua Bucureşti, împrumut)
Plecări: -

FC Braşov
Sosiri: Tripşa (Cremonese), Cristil (FC Voluntari II)
Plecări: Ş. Moraru (liber, prin decizie CNSL), Petra (ASA Tg. Mureş, împrumut terminat), Leca (The New Saints FC, Ţara Galilor), Săftescu (FC Dinamo, împrumut terminat), Fl. Cordoş (Luceafărul), Fl. Răsdan (Concordia Chiajna, împrumut terminat), R. Răducan (SC Popeşti Leordeni), Vl. Ignat (Metalul Reşiţa), Dîrstariu, N. Roşu, Turdean (toţi AFC Hărman, împrumut)

Olimpia Satu Mare
Sosiri: A. Voicu (FC Voluntari, împrumut), I. Roşu (ACS Poli Timişoara), Daminuţă (Hapoel Nir Ramat HaSharon, Israel)
Plecări: D. Muntean (liber, prin decizie CNSL), Takacs (Asociaţia Club Sportiv de Fotbal "Alb-Negru" al Studenţilor Clujeni), Băican (FC Zalău, final împrumut şi transfer definitiv)

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Sosiri: Ghinga (Metalul Reşiţa), Bujor (Foresta Suceava)
Plecări: Ţepeş (AFK Csikszereda)

CS Mioveni
Sosiri:
Căt. Alexe (FC Viitorul II), A. Neagoe (Chindia), Burnea (Unirea Tărlungeni), Boboc (Astra, împrumut)
Plecări: Bg. Stancu (AFC Dănuţ Coman, împrumut terminat), Boboc (Astra)

Chindia Târgovişte
Sosiri:
Săftescu (FC Dinamo, împrumut), D. Dumitraşcu (CSM Rm. Vâlcea), Căbuz (Viitorul via CSM Rm. Vâlceal, împrumut)
Plecări: A. Neagoe (CS Mioveni), Roşciugă, Val. Neaga (ambii FC Aninoasa, ultimul împrumutat)

Luceafărul Oradea
Sosiri:
Began (liber), Fl. Cordoş (FC Braşov), Bactăr (Metalurgistul Cugir, revenire împrumut), D. Ursu (ASA Tg. Mureş), Chiş-Toie (CS Oşorhei, revenire împrumut), Codoban (liber), A. Predescu (Gaz Metan Mediaş), Miholca (FC Bistriţa), M. Matei (Foresta)
Plecări: Pap (ASA Tg. Mureş), Fl. Ilie, Păcurar (ambii Pandurii), Al. Radu (Petrolul 52), Sorian, Cigan (ambii SV Hollenburg, Austria), Zs. Lukacs (AFK Csikszereda)

Foresta Suceava
Sosiri:
Vraciu (ACS Poli), Asanache (Concordia Chiajna, împrumut), C. Buziuc, A. Florescu, Coroamă (toţi LPS Suceava), Al. Ivan (Viitorul Liteni)
Plecări: R. Avram (CS Afumaţi), Bujor (Sepsi OSK), M. Matei (Luceafărul)

Dacia Unirea Brăila
Sosiri:
Moglan (CS Afumaţi), Alb. Popa (CSS Braşovia)
Plecări: Al. Muscă (Juventus), Enciu (Lanusei Calcio), Mucuţă (Sportul Chiscani, împrumut), Gîrlea (ASU Poli Timişoara)

CS Afumaţi
Sosiri:
Muţiu (Dinamo via CSM Rm. Vâlcea, împrumut), R. Avram (Foresta), Niţescu (Înainte Modelu),
Plecări: Balgiu (ASA Tg. Mureş via Concordia Chiajna), Moglan (Dacia Unirea Brăila)

Dunărea Călăraşi
Sosiri:
Al. Avram (FC Braşov via AFC Hărman, împrumut), C. Cristea (CSM Rm. Vâlcea), Cincă (FCM Alexandria), Bg. Stancu (Metalul Reşiţa), Cr. Puşcaş (Fjardabyggd, Islanda), Ţîră (Neftchi Baku, Azerbaidjan)
Plecări: Zsivanovics (Borac Čačak, Serbia), Bg. Panait (AFK Csikszereda), Slv. Ilie (Suporter Club Oţelul)

Academica Clinceni
Sosiri:
H. Iancu, Cr. Matei (ambii ACS Berceni, împrumut terminat), Chindriş (FC Botoşani, împrumut), Bg. Matei (FCM Alexandria), Bg. Stancu (AFC Dănuţ Coman), H. Chiacu (CS Tunari), Onţel, D. Benzar (ambii FC Steaua Bucureşti, împrumut), Cioablă, A. Cruceru (ambii FC Viitorul II, împrumut)
Plecări: R. Crişan, Butean (ambii Astra, împrumut terminat), Fota (Concordia Chiajna, împrumut terminat), Fl. Ştefan (FC Olt Slatina, împrumut terminat), C. Predescu (Skënderbeu Korçë, Albania), Antohi (Sohar SC, Oman), Chebac (Delta Dobrogea), Gojnea (CS Baloteşti via AFC Comprest GIM)

CSM Râmnicu Vâlcea
Sosiri:
-
Plecări: Muţiu (CS Afumaţi via FC Dinamo), Samson, Buşu, Stana (toţi Pandurii, primii doi împrumut), C. Cristea (Dunărea Călăraşi), S. Drăghici (FC Ardealul, împrumut terminat), N. Mocanu (FC Ardealul), Ceapă (Atletic Bradu), Bg. Geantă, Ov. Mihai (ambii Cosmos Aystetten, Germania), Ad. Stoica, Piscanu (ambii SCM Piteşti), D. Dumitraşcu (Chindia), Căbuz (Chindia via FC Viitorul), Ad. Cîrstea (CS Podari), Dina, Cr. Munteanu, Oct. Vasile, Fl. Pîrvu (toţi Metalul Reşiţa), I. Marian, R. Georgescu, I. Teodorescu, Bg. Popescu (toţi ACS Şirineaşa, împrumut), D. Preda, Tănăsescu, Roşianu, Horumbă, Chiripuş (toţi ACS Şirineasa, prelungire împrumut)

ASU Politehnica Timişoara
Sosiri:
Mera (FK Taraz, Kazahstan), Ad. Ungureanu (Ripensia, împrumut), Nicolescu (CD Acero), Gîrlea (Dacia Unirea Brăila), R. Filip (ACS Podari)
Plecări: Al. Mitrea (CS Ineu, împrumut terminat), Todorov (ACS Poli, împrumut terminat), D. Constantinescu (TSV Berg, Germania, împrumut terminat), Dănăricu, D. Mărgărit (ambii Pandurii, împrumut terminat), D. Băban, P. Niţă (ambii Marcel Băban Jimbolia, împrumut terminat)

CS Baloteşti
Sosiri:
Cip. Dicu (CS Tunari), G. Ivan (Unirea Tărlungeni), Rontea, E. Nica (ambii Juventus, împrumut), Gojnea (Academia Clinceni via AFC Comprest GIM)
Plecări: Bâtfoi (ASA Tg. Mureş), Păduraru (Inter Petrila)

Unirea Tărlungeni
Sosiri:
-
Plecări: I. Popescu (FC Dinamo, împrumut terminat), G. Lazăr (Unirea Slobozia), Zaina (Pandurii), V. Mihai (FC Voluntari, împrumut terminat), Sin (ASA Tg. Mureş), Şt. Niculae (Metaloglobus), R. Nae (FC Dinamo II via FC Voluntari), Burnea (Mioveni), G. Ivan (CS Baloteşti), M. Alecsandru (Agricola Borcea), Manciu, Ciortan, Braga (toţi CS Tunari)

Metalul Reşiţa
Sosiri:
V. Lupu (ACS Berceni), Vl. Ignat (FC Braşov), Dina, Cr. Munteanu, Oct. Vasile, Fl. Pîrvu (toţi CSM Rm. Vâlcea)
Plecări: Prvulovic (Spvgg 05 Frankfurt-Oberrad, Germania), Bg. Stancu (Dunărea Călăraşi), Ghinga (Sepsi OSK), Jamali (FK Dečić, Muntenegru), Selishta (TuS Erndtebrück, Germania), Căt. Dinu (Olimpic Cetate Râşnov), Cl. Ştefan (CS Podari), Skraparas (AP Eginiakos, Grecia), Chira (CS Tunari), Cr. Ionescu (retras)

Comentarii (0 ) Adaugă comentariu

Comentează

Conectează-te cu facebook la contul tău sau înregistrează-te pentru a adăuga comentarii


1500 de caractere ramase
Agenda
16:00
Tenis, ATP • Digi 2

Turneul Campionilor

19:00
Baschet M • Digi 3

CSM CSU Oradea - ZZ Leiden

19:45
Handbal M • Digi 4

Flensburg - PSG

Program TV complet