Articol de GSP - Publicat luni, 06 iunie 2016 10:45
Unirea Tărlungeni a încheiat cu un succes clar în faţa clujenilor de la Universitatea, scor 3-1, stagiunea care a însemnat, totuşi, retrogradarea grupării conduse de Iosik Kiss în Liga a III-a.
"Am avut, în ultimul meci, în repriza secundă, patru jucători de 16 şi 17 ani pe teren. Acesta este viitorul, suntem asiguraţi.
Le-am cerut jucătorilor cu experienţă să nu se grăbească, poate vom juca tot în Liga a II-a în viitorul campionat", a precizat preşedintele de onoare al echipei din Tărlungeni.
Kiss va pleca, miercuri, la Paris, pentru a fi prezent la meciurile echipei naţionale a României la EURO 2016.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial
Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani