FOTBAL  »  LIGA 2  »  STEAUA - IAȘI 3-1

FOTO Adi Popa, nervos în CSA Steaua - Poli Iași » I-a bătut obrazul unui coleg, chiar după ce marcase

Adi Popa, singur în fața porții, nu primește pasa de la Buhăescu, apoi în bate obrazul  / FOTO: Captură @Digi Sport 1 +4   FOTO
Adi Popa, singur în fața porții, nu primește pasa de la Buhăescu, apoi în bate obrazul / FOTO: Captură @Digi Sport 1

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 martie 2022 19:24 / Actualizat vineri, 04 martie 2022 19:49

Adi Popa (33 de ani) a fost introdus în partea secundă a meciului dintre CSA Steaua și Poli Iași, la scorul de 0-0. A schimbat soarta partidei, victorie cu 3-1 a „militarilor”, dar a fost și protagonistul unui moment neplăcut.

Steaua nu a putut desface defensiva lui Poli Iași în prima repriză, încheiată la egalitate, fără gol marcat. Daniel Oprița a apelat la experiența lui Adi Popa, iar fostul internațional nu a dezamăgit. În minutul 48 a centrat pentru golul lui Chipirliu, apoi a pasat decisiv și la reușita lui Buhăescu, din minutul 63.

Etapa 18 din Liga 2 » U Cluj, victorie categorică pe terenul lui Hermannstadt! Clasamentul actualizat din Liga 2
etapa 18

Adi Popa, nervi în CSA Steaua - Poli Iași

Popa și-a trecut numele și pe lista marcatorilor, în minutul 66. A trimis în poarta goală, dintr-un metru, după ce șutul din unghi al lui Vasile Buhăescu lovit bara. Mijlocașul în vârstă de 33 de ani nu și-a iertat colegul, care a preferat să caute poarta, deși avea culoar ideal pentru o pasă.

Secunde bune după gol, Adi Popa i-a bătut obrazul și l-a certat pe Buhăescu.

CSA Steaua, tot mai aproape de calificarea în play-off

Cu victoria obținută astăzi, CSA Steaua și-a asigurat, în mare măsură, prezența în play-off-ul din Liga 1. „Militarii” sunt pe locul 4 în acest moment, cu 34 de puncte. Prezența lor va fi una pur simbolică, neavând drept de promovare.

VIDEO Cluburile finanțate de stat, cum e și cazul CSA Steaua, ar trebui lăsate să joace în Liga 1?

Transfer cu nume în Liga 2 » În 2019 era cumpărat cu 5 milioane de euro și marca în poarta lui PSG