FOTBAL  »  LIGA 2  »  ASU POLI - CSIKSZEREDA 0-1

Csikszereda dă lovitura la Timișoara și câștigă cu 1-0 » Cum arată clasamentul din play-off-ul Ligii 2

ASU Poli - Csikszereda » LIVE pe GSP, sursă: facebook.com/sspolitimisoara

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 aprilie 2021 14:17 / Actualizat sambata, 24 aprilie 2021 14:21

Csikszereda a dat lovitura pe terenul lui ASU Poli Timișoara și s-a impus, scor 1-0, în etapa a 5-a din play-off-ul Ligii 2.

Programul play-off-ului din Liga 2

Aflate pe ultimele două locuri din play-off, ASU Poli Timișoara și Csikszereda au oferit un meci echilibrat, tranșant din prima repriză. Schieb, atacantul oaspeților, a marcat singurul gol al meciului în minutul 14, cu o reluare de la 6 metri.

După pauză, lupta dintre cele două echipe s-a dat la mijlocul terenului, lipsind ocaziile de gol la cele două porți.

După acest succes, Csikszereda ajunge la 36 de puncte și este la două lungimi de Dunărea Călărași, aflată pe loc de baraj, dar care are un meci în minus. Timișorenii sunt pe 6 în play-off, cu 33 de puncte.

ASU Poli - Csikszereda 0-1

• A marcat: Schieb 14

Live + Statistici

ASU Poli - Csikszereda » Echipele de start

ASU Poli Timișoara: Hindrich - Jurj Bocșan, Scutaru, Pamfile - Radu, Coadă, Codrea, Ivanovici - Rus- Axente
Rezerve: Păduraru, Radunovic, Bedea, Casado, Alin Manea, Șofran, Andrei, Bîrcoveanu, Ignea
Antrenor: Dan Alexa

Csikszereda: Gyenge - Takacs, Csonka, Apro, Bor - Csuros,Bara - Pinter, Jebari, Schieb - Suciu
Rezerve: Karacsony, Rotar, Palmeș, Gergely, Savin, Bauza, Meszaros, Bujdoso
Antrenor: Valentin Suciu

Stadion: Dan Păltinișanu (Timișoara)
Arbitru: Sorin Costreie // A1: Gero Szabo, A2: Florin Păunescu

• Primele două clasate vor promova direct în L1, în timp ce ocupantele locurilor 3 și 4 vor disputa un meci de baraj cu locurile 8 și 7 din play-out-ul Ligii 1.
Rapid - CS Mioveni 1-1 » Încă un pas greșit pentru alb-vișinii! Cum arată clasamentul
RAPID - CS MIOVENI 1-1