Alte știri din fotbal
Adrian Mihalcea dezvăluie cum își va motiva jucătorii, acum că UTA este ca salvată: „Cred că este de ajuns”
0
Flavius Stoican, concluzii după egalul de la Arad: „Asta mi-a plăcut cel mai mult”
0
UTA - Farul 0-0 » Egal chinuitor la Arad, dar gazdele s-au apropiat de îndeplinirea obiectivului
2
MM Stoica l-a avertizat pe Mihai Pintilii, după ce a auzit unde ar putea ajunge: „M-ar deranja foarte tare. Să nu încerce!”
0
Știri din fotbal internațional
Jurnaliștii turci au găsit explicația pentru debutul dezastruos al lui Mirel Rădoi: „Practic îl aruncă în foc”
0
50 de milioane de euro pentru un jucător retrogradat din Premier League
0
Real Madrid, împotriva curentului! Dă La Liga în judecată din cauza unui protocol
0
Ca la ușa cortului! » Coechipierul lui Radu Drăgușin, reacție șocantă pe targă!
0
Lifestyle
Noul model Dacia a fost surprins pe stradă! Imagini-spion cu mașina care urmează să fie lansată
0
„Au vrut să împartă sala în două” » Imagini halucinante cu polivalenta istorică din România
4
Lovitură pe piața auto » Rivalul Dacia ajunge în premieră în Europa! E al doilea cel mai vândut model la nivel global
5
„O să îmi pun o poză în lenjerie și o să îmi bubuie Instagramul” » Gluma sportivei numită „cea mai frumoasă din România”
19
Motorul a zburat de sub capotă într-un accident violent pe centura din ...
Libertatea
Oligarhii lui Viktor Orban fug pe capete din țară și își transferă banii în ...
Adevărul
Triumf și tragedie: 3 povești din sportul sovietic în zilele Cernobîlului, ...
GSP SPECIAL
Cine e românca prezentă în sală în momentul atacului armat asupra ...
Libertatea
E normal sa citesti si sa nu intelegi ca NU SUNT ZECI de milioane pentru "o echipa d-a armatei"?
Bolojan, daca nu ia masuri cu astfel de gauri, in timp ce noua ne-au marit toate impozitele, taxele, etc, ma pierde ca si sustinator/votant al lui. Ok, se scufunda barca, era nevoie sa strangi cureaua. Am putut intelege. Dar cand aud de robineti de 30 mil euro (si nu e singurul robinet nici pe departe) pe care nu vrei sa ii inchizi.... schimbam macazul. Magistratii s-au lasat cu greu convinsi, primarii si acum caraie, sindicatele la fel. Asta de la Steaua inteleg ca te ameninta si ei ca se lasa de fotbal? Si ar fi o problema? Pt Talpan? Pai constat ca apartin unora care suntem printre singurii care am acceptat sa pierd pe loc 4000 euro cand s-a marit tva(diferenta de tva la stoc existent de marfa), sau nu stiu cat cand au marit impozitele la case si masini. Trebuie neaparat sa iesim si noi in strada? Daca nu opreste astfel de robinete, trebuie facut tam-tam mare. Nu ca ne.a marit noua taxele, ci pt ca nu opresc si de la altii. Unii ar spune ca vorbesc de capra vecinului, dar, da, si despre asta e vorba intr-o societate. Cu totii trebuie sa tragem la aceeasi barca. Da! Capra vecinului conteaza aici!
Functioneaza pentru ca sportul, si evenimentele sportive, aduc un procent mic la PIB-ul Romaniei. Trebuie sa crestem bugetul pentru ca participarea sportivilor la diverse competitii internationale sa aduca beneficii mai mari economiei (da, si fotbalul o poate face daca beneficiaza de un management performant).
Sportul, si evenimentele sportive, aduc un procent, mic deocamdata, la PIB-ul Romaniei. Cu cat sumele investite vor fi mai mari cu atat economia Romaniei va fi mai mult ajutata.
Asta nu înseamnă că este în regulă. Banii publici ar trebui cheltuiți pentru sport de masă, nu profesionist. Profesioniștii, dacă sunt în stare, trebuie să fie profitabili, să aducă bani. Pe bani de la stat poate face sport oricine. Sunt foarte puține sporturi unde trebuie sponsori serioși, la bob de exemplu. Dar în fotbal supraviețuiesc cei buni și competenți. La fel în handbal, baschet, volei sau alte sporturi.
Amărâți ăștia de la CSA Steaua! Mi-e o milă de ei ... dar lasă că are grijă dl. Miruță și imediat ce va modifica legea sportului va suplimenta fondurile secțiilor sportive (și mai ales ale secției de fotbal) cu ”jdă milioane dă euro” luate de la sponsorii privați care se vor înghesui să cotizeze/să ia acțiuni la club. M-ar fi interesat ce venituri a adus stadionul din vânzarea biletelor la meciuri. Cred că de acolo provin cele mai mari sume.
Gigi isi sustine echipa tot din bani publici intai i a furat de la armata si stat acum spala frumos si nimeni nu zice nimic !! Ipocriti sau ne facem ca nu stim ??
Adevărat, dar acele bugete NU SUNT DIN BANI PUBLICI! Acele cluburi produc, nu doar consuma. Și, fiind private, trebuie să fie rentabile. Pe bani publici nu contează, de asta trebuie desființate aceste cluburi. Eu nu vreau ca banii din taxele mele să fie cheltuiți așa.
Propun ca sportivii militari din cadrul UM 02301, alias CSA Steaua, sa participe la "Spartachiadele" armatelor aliate organizate de NATO! :)
Va place cand faceti o adresa si vi se raspunde. Ia incercati la U Cluj, UTA, Hermanstad, Arges, Otelul, Corvinul, Chindia, Voluntari, Chiajna. Sunt convins ca daca obtineti datele, bugetul de la Steaua o sa para pistol cu apa.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.