LIGA 2    •   CAMPIONAT LIGA 2

Burleanu a chemat Comitetul de Urgență pentru o ședință fulger! FRF a decis echipele care vor juca sezonul viitor în Liga a 2-a

Luni, 01 August 2016

Comitetul de Urgență, compus din Răzvan Burleanu (președinte FRF), Gino Iorgulescu (prim-vicepreședinte FRF din postura de șef al Ligii) și Octavian Goga (vicepreședinte FRF), a stabilit cele 21 de echipe care vor participa sezonul viitor în Liga a 2-a, într-o singură serie.

COMPONENȚA LIGII A 2-A:

1. ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
2. CS Luceafărul Oradea
3. ASC Juventus Bucureşti
4. ACS ASU Politehnica Timișoara
5. CS Afumaţi
6. ACS UTA Bătrâna Doamnă
7. AFC Dunărea 2005 Călăraşi
8. FC Chindia Târgovişte
9. ACS Dacia Unirea Brăila
10. CS Mioveni
11. ACS FC Academica Clinceni
12. FC Braşov
13. ACS FC Municipal Baia Mare
14. CSM Râmnicu Vâlcea
15. CS Baloteşti
16. CS Şoimii Pâncota
17. ACS Berceni
18. CS FC Olimpia 2010 Satu Mare
19. ACS Foresta Suceava
20. CS Unirea Tărlungeni
21. CS Metalul Reşiţa SA

Comentarii (29)

Ilie Golombioschi  •  02 August 2016, 07:10

Corect si bine 4 serii de cate 16 echipe, adica o combinatie intre divizia B si C cu cheltuieli mult mai suportabile si contracte pornind de la salariul minim pe economie, loturi de maxim 22 de jucatori(2 portari si 6 jucatori intre 16 si 20 de ani) respectand o regula generala de 2 U19 valabila la toate diviziile.

rakanishu  •  02 August 2016, 00:02
Postat de zidane92 pe 01 August 2016, 19:14

Daca sunt in faliment nu pot juca in esaloanele profesioniste Inteligenta dvs adica in ligile 1,2 si 3! INTELES SAU ITI FAC UN DESEN?

Am fost ironic, ***...dar ce pretentii sa ai la un ***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Roberto Baggio  •  01 August 2016, 20:31

Nu inteleg de ce de ani de zile ligile inferioare au numia numere impare de echipe si nu pare cum ar fi normal, logic ? ? ? Mewreu trebuie sa fim PE INVERS ? ? ? Asa vor EVREII care STAPANESC romania ? ? ?

Vezi toate comentariile (29)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
01:30 Baschet, NBA

Toronto - Oklahoma

Telekom 1
10:30 Patinaj Artistic

CM: Saitama

Eurosport 2
13:00 Fotbal, Liga 2

Academica Clinceni - UTA Arad

Digi 1, Look Sport
15:30 Fotbal, Liga 3

Rapid - FCSB II

Digi 1
15:30 Volei M

Volei Municipal Zalău - Steaua

Digi 3
17:00 Tenis, WTA&ATP

Turneul din Miami

Digi 2, Digi 4, Telekom 3
18:00 Handbal M

HC Dobrogea Sud Constanța - Holstebro

Digi 3, Telekom 2
19:00 Fotbal, Preliminarii EURO 2020

Suedia - România

ProTV
19:30 Baschet M

BC CSU Sibiu - CSM CSU Oradea

Digi 3
20:00 Curling

CM: Silkeborg

Eurosport 2
21:30 Handbal M

Zagreb - Vardar

Digi 3, Telekom 2
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 2 2 0 0 4 - 1 33
2 CSU Craiova 2 2 0 0 2 - 0 29
3 FCSB 2 1 0 1 3 - 2 28
4 Viitorul 2 1 0 1 2 - 2 22
5 Astra Giurgiu 2 0 0 2 0 - 3 21
6 Sepsi OSK 2 0 0 2 1 - 4 19


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 2 2 0 0 4 - 1 22
2 Poli Iași 2 1 0 1 2 - 3 20
3 Dinamo 2 1 0 1 3 - 2 19
4 FC Botoșani 2 0 1 1 1 - 2 19
5 FC Voluntari 2 2 0 0 4 - 1 17
6 Hermannstadt 2 0 1 1 2 - 4 17
7 Călărași 2 0 0 2 1 - 4 12
8 Chiajna 2 0 2 0 2 - 2 11
Sa 30.03.19
21:30
CFR Cluj
-
Astra Giurgiu
-
Du 31.03.19
20:30
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 01.04.19
20:30
Sepsi OSK
-
Viitorul
-


Play-out
Vi 29.03.19
20:30
Dinamo
-
Hermannstadt
-
Du 31.03.19
15:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Du 31.03.19
17:30
Poli Iași
-
Gaz Metan
-
Lu 01.04.19
17:30
FC Botoșani
-
Călărași
-