FOTBAL  »  LIGA 2  »  FARUL

Ce-a spus Grigoraș după ce fotbaliștii Farului i-au dedicat victoria cu 5-0

Articol de - Publicat duminica, 18 noiembrie 2018 18:19

Petre Grigoraș a împlinit 54 de ani în săptămâna partidei cu Luceafărul Oradea. Jucătorii Farului au ținut să onoreze evenimentul și au câștigat la scor, 5-0, după o primă repriză de vis în care gazdele au marcat de patru ori.

”Nu a fost vorba despre un cadou pentru mine, victoria a venit pentru noi toți cei de la Farul într-un moment în care aveam mare nevoie de puncte. Cred că prima repriză a fost cea mai bună de când am revenit la echipă.

Era un meci extrem de important pentru noi în contextul actual din clasament pe care mă bucur că l-am parcurs cu bine. În eventualitatea unui eșec pierdeam legătura cu echipele din zona noastră și nu mai puteam să ne apropiem.

Din iarnă sperăm să facem câteva mișcări notabile la nivel de lot care să ne conducă spre un retur mult mai liniștit”, a precizat Petre Grigoraș după victoria importantă cu orădenii.