Alte știri din fotbal
Clujul la putere! CFR a rezistat asaltului arădean și a rezolvat și ecuația cu UTA. Salt spectaculos în clasament, după a șasea victorie la rând
7
Conducerea vrea să vândă echipa, antrenorul oferă detalii din vestiar: „Două luni de întârziere”
0
Claudiu Niculescu a semnat pe un an și jumătate cu Unirea Slobozia!
6
A semnat! Ronaldo Deaconu s-a transferat la echipa care vrea să ia pe sus Liga 1 în sezonul viitor
2
Știri din fotbal internațional
WOW! Internaționalul român l-a făcut zob pe marele Seedorf: „Un dezastru! Cu el, au pus capac”
0
Un înalt oficial al Uniunii Europene îi răspunde dur lui Gianni Infantino, care a deschis ușa Rusiei: „Nu totul este negociabil”
0
Pariul câștigat de președintele lui Inter cu Cristi Chivu: „Suntem unicii în Serie A”
0
Inter - Torino, pentru un loc în semifinalele Cupei Italiei
1
Lifestyle
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
7
Fotomodelul care a câștigat 290.000 de euro doar urmărind meciurile de la Australian Open!
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
13
Ce tablouri a pictat Ion Nicola, românul care schimba mesaje cu infractorul ...
Libertatea
Răzvrătire fiscală în localitatea unde a început Răscoala de la 1907. ...
Adevărul
Fostul arbitru din Liga 1 spune că a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere ...
GSP SPECIAL
Rusia amenință fără teamă că va ataca orice soldat NATO care va ajunge în ...
Libertatea
***...palmaresul dispare o data cu e entitatea care l-a realizat!!! Brandul e una...realizările, în speță palmaresul, este altceva!!!!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
0-0 si 2-2, ati fost mai buni ca ei? nu, tampenia asta cu acasa si in deplasare nu e corecta, ar trebui sa se decida cine merge mai departe prin alte criterii, sa se ajunga la penalty, sa se faca prelugiri etc, ca joci acasa sau in deplasare nu prea conteaza, fotbalul e pe goluri nu pe ce teren joci.
in acea dubla nu am batut Rapidul, v-am eliminat doar
in 1989 Steaua juca a doua finala europeana de top, iar prin 2006 s-a aflat la 3 minute de o noua finala europeana, dar de ce discutam aici la pomana mortului Rapid tot despre Steaua ?
In acea dubla n-ati batut Rapidul, doar cu Deaconu ati facut prformanta!
Becalistii nu au cum sa inteleaga lucrurile astea, pentru ei istoria incepe cu tradatorii de tara Ana Pauker si Emil Bodnaras. Rapidul are in palmares o calificare in finala celei mai importante competitii inter-cluburi a perioadei interbelice, performanta unica in istoria fotbalului romanesc. Obtinuta curat, prin forte proprii, nu cu sprijinul neconditionat al unui regim bestial, cum este cea cu care se lauda stelistii.
In perioada interbelica, atunci cand voi nici nu existati, Rapidul a castigat de 6 ori consecutiv cupa Romaniei si a fost prima echipa romaneasca ajunsa intr-o finala europeana. Dupa 1989, Rapid Bucureşti a fost echipa romaneasca care avut cea mai buna clasare în clasamentul Federaţiei Internaţionale de Istorie şi Statistică a Fotbalului (IFFHS), locul 7.
cea mai mare performanta europeana a lor a fost cand i-a scos Steaua din Cupa Uefa =))
Ah, *** *** ***, ce Mai stii tu *** pe insoritele plaiuri...
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Vor urma anchete referitoare la asa-zisele privatizari ale fostelor cluburi departamentale, cu siguranta ca au existat nereguli.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.