FOTBAL  »  LIGA 2  »  ETAPA 5

COMUNA RECEA - RAPID 2-1. Echipa lui Iencsi, prima înfrângere. Cum arată clasamentul în Liga 2

Comuna Recea - Rapid 2-1

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 septembrie 2020 09:00 / Actualizat sambata, 26 septembrie 2020 15:16

ACS Comuna Recea produce surpriza etapei în Liga a 2-a și învinge Rapidul, scor 2-1. Gazdele au întors meciul în a doua repriză, obținând astfel primele puncte de la startul campiontului.

Comuna Recea a învins Rapidul după un meci în care a fost condusă cu 1-0 din minutul 20, golul fiind marcat de Hlistei. Golurile gazdelor au fost înscrise de Marius Coman în minutele 67 și 79, cel de-al doilea venind după un penalty scos de Luboya. Gazdele au avut și un penalty ratat de portarul Bota, în prima repriză.

Programul etapei #5 din Liga 2

FINAL » COMUNA RECEA - RAPID 2-1

Click AICI pentru Live + Statistici!

min 90+4: Arbitrul fluieră finalul meciului după o ratare mare a Rapidului. Comuna Recea produce surpriza etapei în Liga a 2-a.
min 85: Adrian Iencsi face 2 schimbări. Intră pe teren Jorza și Țâră, în locul lui Pop și Raul Costin.
min 84: Schimbare la gazde. Iese de pe teren Mikaș și, în locul lui, intră Cordoș.
min 82: Schimbare dublă la Rapid. Intră Mocioacă și Dulca, iar de pe teren ies Pănoiu și Manole.
min 79Gol Comuna Recea! Marius Coman marchează din penalty, după ce Luboya a fost faultat în careu. Scorul este 2-1.
min 67Gol Comuna Recea! Marius Coman a trimis cu capul din careu, iar Drăghia a deviat mingea în propria poartă. Scorul este 1-1.
min 59: Ocazie mare a lui Luboya. Comuna Recea a ratat șansa să egaleze.
min 53: Prima schimbare a partidei. Antrenorul Comunei Recea îl trimite în teren pe Rus, în locul lui Brata.

A început repriza secundă!

min 32: Lovitură liberă de la marginea careului pentru Rapid. Șutul trimis de Sefer se duce pe lângă poartă.
min 20: Gol Rapid! Hlistei marchează la câteva minute după penalty-ul ratat de gazde. Scorul este 0-1.
min 17: Portarul maramureșenilor, Alin Bota, a ratat un penalty pentru Comuna Recea. Acesta a fost obținut în urma unui fault în careu al lui Crișan.

Partida a început la 12:30! Mai mulți suporteri ai celor două echipe urmăresc partida din afara stadionului. Şi în tribune sunt destui oameni, dar aceştia sunt trecuţi, probabil, ca angajaţi ai clubului şi personal auxiliar, fiindcă suporterii nu au voie în incinta tribune.

COMUNA RECEA - RAPID » Echipe de start:

COMUNA RECEA (4-2-3-1): 1. Bota - 2. Jucan, 5. Oiță ,16. Bakmaz, 7. Ispas - 6. Akhmatov, 14. Mikaș - 24. Luboya, 8. Brata, 11. Marieș - 9. Coman
REZERVE: Răilean, Lung, Potcoavă, Urs, Simion, Szecui, Cordoș, Rus, Balha
ANTRENOR: Nae Constantin

RAPID (4-3-3):  1. Drăghia - 28. Voicu, 27. Crițan, 5. Manole, 14. Goge - 7. Sefer, 30. Costin, 17. Pănoiu - 10. Drăghiceanu, 93. Pop, 94. Hlistei
REZERVE: Tătaru, Micioacă, Finica, Jorza, Ilie Rareș, Fica, Țâră, Alexandru Dulca
ANTRENOR: Adrian Iencsi

Stadion: Stadionul Central (Recea)
ARBITRII: Vidican Rareș George / A1: Danşa Ciprian Florin, A2:  Bălan Marius