Știri din fotbal internațional
Columbia - Ghana a dat ultima calificată în optimile Cupei Mondiale
0
Cu cine s-a „răfuit” Lionel Scaloni, după Argentina - Capul Verde: „Greu de înțeles”
0
Lionel Messi, prima reacție după „șocul” trăit de Argentina cu Insulele Capului Verde
0
Argentina - Capul Verde, cel mai spectaculos meci de la Campionatul Mondial » Calificare dramatică venită în prelungiri
0
Lifestyle
Argentinianul Juan Bauza s-a însurat cu Francesca la Craiova » A avut nevoie de traducere ca să înțeleagă jurământul
1
Vedeta de la „Observator” a spus pe cine susține la Mondial: „Îl apreciez pentru mentalitatea lui de campion” » Unde fuge imediat după turneu
1
Schimbare incredibilă pe arena veche de 98 de ani » Imagini spectaculoase
2
Comenzile pentru noul model Dacia Sandero Stepway au fost deschise » Care este prețul de pornire
3
„Haos total! Tremură casa când trec utilajele”. Am mers pe șantierul STB să ...
Libertatea
VIDEO-REPORTAJ | Calvarul de la Bacalaureat: „Îmi făceam vânt cu ...
Adevărul
Aici s-a născut Gigi Becali » Satul care nu mai există și drama ascunsă din ...
GSP SPECIAL
Românii care, la comanda Iranului, au înjunghiat un ziarist la Londra au ...
Libertatea
Cu tot respectul, daca Bumbi Colonelu’ a ajuns sa propunā IDEI… wow…
Gabi Balint se imbata cu apa rece daca crede ca prelungirea contractului de antrenor a lui Daniel Oprita are in spate vreo iluzorie sansa de privatizare a sectiei de fotbal a CSA si, implicit, dobandirea dreptului de promovare in liga profesionista. Mai concludenta, mai raspicata si mai puternica e declaratia oficiala a lui Talpan: "sectia de fotbal NU se va mai desprinde NICIODATA de clubul CSA printr-o asociere de orice fel ar fi ea cu vreo entitate privata, ca sa nu mai patim la fel ca in 1998 cu asociatia AFC Steaua a lui Paunescu. Deci, cata vreme sunt jurist la acest club, echipa de fotbal a CSA nu va avea drept de promovare, ever!" Prin urmare, Gabi Balint viseaza degeaba si se amageste singur, in timp ce Daniel Oprita isi continua interesul de bugetar la stat pe bani multi si tot degeaba, fara niciun stres! Ar fi fost chiar culmea sa plece Oprita de la popota cazarmei si trai neneaca pe 7000 de euro lunar de la stat, fara nicio obligatie profesionala, doar ca sa se lamureasca si Gabi Balint daca e sau nu vreo treaba serioasa acolo...:))) Domnu' Gabi Balint, noi nu suntem siguri daca CSA va avea drept de promovare sau nu, insa colonelul Talpan este foarte sigur: "CSA nu are nicio sansa de promovare in viitorul apropiat si, cata vreme il mai putem arde prin tribunale pe Becali, nici nu ne intereseaza aspectul asta!" Asadar, domnu' Gabi Balint, vezi ca problema e la tine in curte, nu la Oprita care tine cu dintii de o leafa de bugetar...
Sau mai jos, liga a treia, liga a patra!
Chiar dacă ar fi vine Talpan și zice ca nu e bine și asa rămâne.
Adica isi imagineaza o asociere cu o primarie. Legal nu stiu cum, dar sa admitem. Bugetul de unde? De la minister? De la primarie? Daca primarul vrea, oare consiliul local vrea? Dar aia alesi peste 4 ani vor vrea? Nici nu mai amintesc de faptul ca intr-o asociere csa vine cu o "comoara", numele Steaua care valoreaza milioane pt un an. Realizati ca partenerul de asociere trebuie sa echilibreze cu bani ? Admite un consiliu local asa ceva? Steaua pt a face fata ONORABIL in prima liga are nevoie de un lot de cel putin 10 milioane. Iar un competitional mai inghite inca pe atat, cel putin. Sa admitem ca echipa isi asigura bugetul din venituri proprii, insa mai putin pt primul an. Baga in primul an de Liga I, Armata si primaria, cate 10 milioane de euro fiecare? Clar NU! Asadar povesti. Armata si nici un politician nu o sa-si asocieze numele cu o comportare dezamagitoare a echipei de fotbal. Pt ca Steaua nu-i Iasi sau Voluntari , etc.
Oprita, Miu si Bostina sunt râși-atârnache doar de dragul banilor si in lipsa oricarei raspunderi.
Unde sa meargă Oprița? Pe el îl bat satele în Liga 2 si ii ies pariurile. Sa spunem ca l-ar lua cineva în Liga1, l-ar zbura după 4 etape. La CSA poate sa piardă toate meciurile, nu îl da nimeni afara Suporterii aia putini nu au demnitate, le și place sa fie alergați de Dumbrăvița. Doar sunt niște trădători, nu?
Gabi, am o intrebare: de ce voi, legendele Stelei, n-ati cerut desfiintarea actualului club departamental- cu tot cu aberanta si ilara echipa de fotbal talpanista? vechii si adevaratii stelisti-tu, Hagi, Dumitrescu, Gatu- cu handbalul lui-etc si etc! chiar nu intelegeti ca e IMPOSIBIL ca o armata NATO sa finanteze o echipa sportiva profesionista? traim, toti, in anul 2024: sinteti, prin tacerea voastra, partasi la o nebunie colectiva- ar trebui sa va fie rusine! parerea mea!
:))De vreo 3 ani,la sfârșit de sezon fotbalistic,când se rămâne fără subiecte,ca să se umple acest vid,se scoate de la sertar subiectul promovării csa.Se sună mobilizarea!Sunt adunați ortacii fideli și sunt puși să vorbească.Contează mai puțin ce spun și că nu interesează pe nimeni.Important e să se piardă timpul pe subiect.Sunt aduse în actualitate declarații făcute cu săptămâni în urmă pentru că atunci când s-au făcut nu a interesat pe nimeni,nu au produs nimic și s-au fâsâit!Peppa Pig insistă zilnic cu niște declarații date de colonel cu ceva timp în urmă.Le ambalează și le livrează zi de zi ca fiind ceva fresh.Se depune efort ca acest subiect csa să fie păstrat în memoria consumatorului de sport!Who knows why?:))
dec oprita nu are unde sa mearga ca nu il vrea nimeni si cainele de la macelarie nu pleaca si *** e balint interpreteaza nu stiu ce,cand fix acum cateva zile a spus talpan ca clona csa nu are drept de promovare nici sezonul viitor. adica serios acum. astia sunt oamenii care isi dau cu pararea despre cine este Steaua cand abosulut toti si inclusiv uefa spunc a Steaua suntem, noi,cea din liga 1.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.