Comentarii (259)
bogat
bogat  •  17 Mai 2024, 16:06

Greu sa mai vezi asa ceva prin alte colturi ale lumii. Ministerul apararii a renuntat la echipa de fotbal la inceput de 2000 pe cand a trecut-o treptat catre Gigi iar metodele si matrapazlacurile facute nu conteaza atat timp cat nu sunt declarate ilegale si FCSB functioneaza legitim in Liga 1. La fel s-a intamplat si pe la altii, Dinamo de ex, unde clubul sportiv al ministerului de interne a fost trecut in proprietate privata cam tot pe atunci. Faptul ca echipele ministeriale au fost reinfiintate ulterior nu inseamna ca palmaresul trebuie rupt in doua ci trebuie sa ramana la echipele private. Cluburile ministeriale nu ar trebui sa poata avea echipe decat la nivel amator, altfel este un evident conflict de interese, un anacronism care nu mai corespunde realitatii. Pot si ele sa se mandreasca cu rezultatele obtinute in trecut si sa-si asume titlurile obtinute pe timpuri, insa nu in mod exclusiv. Palmaresul trebuie sa apartina de drept echipelor private. Ar fi o marlanie ca o echipa a unui minister sa promoveze in prima liga, nu ar trebui sa poata activa nici in ligile 2 si 3 ci doar la amatori sau la copii si juniori. Aceeasi discutie si referitor la cluburile profesioniste sustinute preponderent de municipalitati. Ministerele si municipalitatile nu ar trebui sa dea mai mult decat baza materiala (cu titlu de sponsorizare) si sa sustina preferential cu juniori echipele profesioniste din localitate pe baza de acorduri bilaterale. Altfel ne intoarcem in timp si nu e bine.

gipanaul
gipanaul  •  17 Mai 2024, 16:04

Ar fi culmmea ca echipa pipereană să fie penalizată și să piardă unicul titlu din istoria ei!

neffy1
neffy1  •  17 Mai 2024, 16:04

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Dobermannul
Dobermannul  •  17 Mai 2024, 16:02
Postat de S0s0 pe 17 Mai 2024, 15:53

De la Scorniceștii lui Ceașcă nu a mai existat așa penibilitate ca CSA în fotbalul românesc. Și măcar nu tac acolo din gură, că ar trebuie să știe să facă asta, din moment ce au corespondent doar în Coreea de Nord. Mai și semnalizează, constant, ca să atragă atenția asupra propriei monstruozități.

Asta a fost misia lui Talpan. Sa distruga brandul Steaua. Numai ca ce va urma va fi Armaghedon pentru Romania si MApN.

Dobermannul
Dobermannul  •  17 Mai 2024, 16:00

Hai MApN cu plangerea penala ...

adybumbescu
adybumbescu  •  17 Mai 2024, 15:59

luptati-va cu viorel paunescu sau victor piturca si victor babiuc nu cu Gigi Becali...cu generalii din 1998 de la CSA

racetrack
racetrack  •  17 Mai 2024, 15:59

Nu ar trebui sa-i ia la "misto" pe cei de la FCSB pentru denumire (4 consoane, etc), ci cursul firesc acum este ca CSA Steaua sa dea in judecata SC FC FCSB SA ca sa-si recupereze prejudiciul. In 17 ani de utilizare ilegala a numelui, simbolurilor, in mod cert se poate evalua prejuduciul adus. Si da, sigur ca LPF si FRF trebuie acum sa tina cont de hotararea judecatoreasca si sa dea explicatii, sau cel putin sa ia masuri de acum, din moment ce hotararea judecatoreasca este definitiva.

The.Queens.Gambit
The.Queens.Gambit  •  17 Mai 2024, 15:58

Corect. fcsb echipa de doi bani si patru consoane. Punct.

fannU
fannU  •  17 Mai 2024, 15:58

Nu am înțeles din articol dacă acest comunicat triumfător și agresiv vine din partea oficialilor CSA (actualmente fara președinte din ce am văzut în articolul despre închirierea stadionului) sau doar din partea suporterilor CSA?! Fiindcă la CSA se pare că doar suporterii se zbat, conducătorii lor sunt mai degrabă mielușei. Și asta pe mine mă nedumerește total, cum de sunt mielușeii la CSA din moment ce oile și ciobanul sunt la FCSB?!

DoarDiviziaB
DoarDiviziaB  •  17 Mai 2024, 15:57

Astia de la CSA sunt dusi cu capul. Palmaresul este palmares. Faptul ca FCSB a jucat in prima liga este pentru ca CSA a lasat acest loc FCSB-ului prin acea asociere facuta cu Paunescu. Societatea respectiva a fost vanduta lui Becali. Ca nu era cu palmares, ca era cu palmares, asta nu inseamna ca nu a fost vandut sau cedat locul. Astia de la CSA sunt mascarici.

  • 1
  • •••
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
Comentează