Alte știri din fotbal
CS Dinamo, trupa lui Ionuț Chirilă, a obținut prima victorie a sezonului! Azi sunt programate 7 meciuri în Liga 2
23
Președintele Rapidului: „Incredibil! Un plus mare pentru noi”
0
Olimpiu Moruțan, decisiv în victoria Rapidului cu Petrolul: „Asta nu înseamnă că trebuie să fiu titular”
0
Antrenorul Petrolului, după 0-2 cu Rapid: „Am avut o problemă mare”
0
Știri din fotbal internațional
Arsenal a pornit ca din tun în cursa de apărare a titlului!
1
Haos în Germania: Südwest-Derby întrerupt, polițiștii au intrat pe teren pe cai!
1
Inter l-a prezentat oficial pe Curtis Jones: „A venit momentul pentru o nouă aventură”
0
Rezultat șocant în Cupa Germaniei » La pauză, Eintracht conducea cu 10-0! A urmat cea mai mare victorie din istoria clubului
1
Lifestyle
Cea mai sexy hocheistă din lume, deconspirată de fani » Noul iubit este tot un sportiv
5
Portarul din Serie A, surprins pe aeroportul Otopeni alături de o româncă celebră!
17
Femeia cu peste 1 milion de urmăritori intervine în scandalul de la FCSB: „Nu e nici 1% apreciat! A trecut printre atâția fotbaliști și nu i-ai spus un «bravo»”
30
Sala Polivalentă din Tulcea găzduiește un nou eveniment sportiv, după succesul de la Europeanul de baschet U18
1
Cristi Danileț, ironizează motivarea CCR în cazul „amendamentului Fritz”: ...
Libertatea
„Un alt fel de lockdown”. Orașul din Europa unde viața se trăiește de ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Cinci directori de colegii naționale critică vehement examenul separat de ...
Libertatea
Pai asta spuneam și io, reacția trebuie croita pe realitate, pe noi egalul de ieri nu ne afectează cu nimic, dimpotrivă, am adăugat un punct fata de locul 3. Da, puteau fi 3 puncte, însă la cum începusem meciul, e bine si așa. Io de exemplu nu m-am bucurat pt ca FC fcsb a facut egal la Cluj, ma bucuram daca luau bătaie. :-)))
Bine că le ai tu cu cartea! Ce să zic! Cultule!
Angelico, n-am ce sa "pun" eu, ca nu eu "pun" numerele astea, e schema cu biletele pe entertix, oricine poate intra, poti sa numeri singurica si sa te convingi. Problema la zecesebisti e ca nu prea le-ati avut cu cartea si mai mult de 42 nu prea stiti sa numarati... Stii prost, vezi ca si schema biletelor pt ddb-isti poate fi gasita pe entertix, iar peluza lor inca mai are vreo o mie de bilete din cele 5.000. Calculezi tu sau e prea greu?
Da, foarte putini 20.000 de spectatori la Steaua vs dinamo, Liga a 2-a. Marele meci al Ligii 1, dintre mult-laudatele CFR si Faci Ce Spune Becali 2003, a strans 16.000. Si cu gazdele inversate (pe Arena Nationala), ar fi fost putin peste numarul asta, asa cum s-a putut vedea si la precedentele intalniri, n-a sarit niciun meci de 25.000 (si aici sunt generos, ca n-au fost nici atatia). Pai ce ne facem? Nu stiu cum sa-ti spun, dar Stadionul Steaua a fost refacut pt Euro, nu pt a scoate MApN-ul profit din fotbal. Daca s-ar fi scos si profit sau macar sa se fi amortizat investitia, cu atat mai bine, dar nu asta a fost scopul, ci gazduirea EURO. La Arena Nationala ai facut vreun calcul? Cu tot cu meciurile clonatilor, cu tot cu evenimente (concerte, evenimente internationale de gaming etc), tot e neprofitabil. Si probabil va fi neprofitabil pana la adanci batraneti, pt ca Bucurestiul nu are atatia amatori de fotbal cat sa umple 40-45.000 de locuri in fiecare saptamana. Dar ghici ce? Nu de-aia a fost facut nici asta. Echipa nationala avea nevoie de un stadion mare, la fel si Bucurestiul. Nu orice investitie publica e menita sa aduca profit. De exemplu, Memorialul Renasterii din Piata Revolutiei ("Cartoful") nu aduce niciun profit, iar intretinerea sa de catre primarie consuma mai mult decat ai crede, stiu ce zic.... Inca un lucru pe care nu-l intelegi: fie ca exista acest stadion, fie ca nu, MApN-ul primea aceeasi cota din bugetul Romaniei. Nu se construia vreun spital.
Îmi pare rău, însă eu vorbeam de reacție sustinătorilor, nu despre ce a fost, este și va fi, ca rezultat vorbesc.Ce a fost, știm, ce este, este și ce va fi, vom vedea, nu știe nimeni, poate dacă ești Mama Omida, Nostradamus sau Baba Vanga.Doar ei au putut prevede ceea ce se va întâmpla intr-un ciclu al vieții și nu numai
Oarecum, doar ca datele problemei sunt diferite prin părțile esențiale. Noi am fost egalați pe final, nu alergam după egalare, dar ce contează cel mai mult e întreaga “poză”. Spre deosebire de FC fcsb, Stelei ii convine și locul 2 la o adică. Vrem locul 1 pt a elimina absolut orice discuție la TAS legată de “meritul sportiv”. E ca la un examen unde e bun și 9 dar alta mândrie e dacă iei 10. Ei bine, noi suntem pe 2 la 5 puncte de locul 3, in timp ce FC fcsb rămâne la 5 puncte fata de obiectivul sau. Dacă lupta era doar intre CFR și FC fcsb, egalul de la Cluj era cât se poate de bun, așa însă, dacă Farul câștiga Luni și se duc la 8 puncte e cam gata. Chiar și un egal le convine “marinarilor”, nici 5 puncte nu sunt ușor de recuperat, mai ales ca, repet, e o cursa in 3.
Eu zic sa mai pui!10000 sunt putini, foarte putini!La asa derby, înainte erau 30000-50000 și au fost și 100000 la un cuplaj.Si lasă "umflatura" ca te va durea, rău de tot.Poate ve striga tu cât pot sa strige 9999.Doar asa pot fi 10000.Stiu însă, că Dinamo a cumpărat 5-6000 de bilete.Restul sunt fasmatagorii
Nu am de pregatiti nicio scuza. Eu nu tin cu nicio Steaua. Sa zicem ca vor fi 20.000 de spectatori la Steaua - Dinamo. Tot e putin, media pe meci per sezon va ramane tot sub 1500 de spectatori. Si sunt doar 30-35 de meciuri pe an. Enorm de putin pentru un stadion de 31000 locuri. Un stadion, ca sa fie eficient, sa-si plateasca singur intretinerea si sa-si amortizeze investitia, ar trebui sa aibe o medie de 1,5 meciuri (/evenimente) pe saptamana, la 52 de spatamani din an si un grad mediue de ocupare de 60%. Ghencea ar trebui sa vanda 1.460.000 bilete pe an si 50.000-60.000 de bilete pe an. Din pacate nu cred ca intelegi. Banii neincasati de Ghencea, ii platim toti din impozite. La 15 lei biletul vorbim de 21.000.000 lei (4 milioane euro) bani neincasati = gaura la bugetul statului data de Ghencea. De banii astia se poate construi un spital nou la fiecare 2 ani. Nu ma intereseaza razboiul dintre Stele, sa inchirieze Ghencea cui vor ei, dar sa vanda bilete destule si sa nu mai ia bani de la Buget pentru intretinere. Asa ca nu te mai lauda ca o data in an vin 15000 de spectatori. In rest mergeti cate 500, asa ca cei 15000 o data nu reprezinta nimic. Pentru voi, cei 500, noi contribuabilii cheltuim mult prea mult si fara rost.
Angelico, te depaseste fenomenul, crede-ma! Au luat aia de la dinamo in Peluza Sud, da, voiau sa cante si ei cu stelistii, visul lor de mici :)))))! Au luat in sectoarele din tribune apropiate de galeria Stelei, nu luau in sectorul cel mai apropiat galeriei lor, unde toate biletele sunt disponibile, logica brici. Voi, zecesebistii, sunteti mincinosi patologici din fire. Ce o sa mai zici dupa ce vor aparea filmuletele cu toata tribuna a 2-a strigand pt Steaua? Hai, lasa tu fotbal si ultraseria, ca te depaseste. Stiu ca doare, dar ne indreptam spre 10.000 de stelisti ce si-au luat bilet cu o saptamana inainte de derby!
Băi, prostalaule, tu îți dai seama că ați fost 1000 de speriați in tribună??? Tu îti dai seama că la meciul cu mimao vă vor domina ăia (in tribună, că pe teren nu mă interesează: cine naiba se uita la "amicalele " voastre de doi lei???) Și da,vom râde mult după și de talpan cel prost,și de tine...!!!...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.