Alte știri din fotbal
Se mai răzgândește Gigi Becali? Declarație de dragoste din Târgul de Crăciun: „Bineînțeles că vreau să vin la FCSB!”
0
„Așteptăm naționala aici!” » Euforie la Pitești, după anunțul CNI: „Ați văzut termenul de finalizare? Spuneau că nu se face arena”
0
„El e numărul 1!” » Marele Țețe Moraru i-a comparat pe Ionuț Radu și Ștefan Târnovanu
0
Trage concluziile la final de an: „Fără el, era «balamuc» la Dinamo” + „Să aduci fotbaliști, nu pe Pușcaș!”
0
Știri din fotbal internațional
Scandalul finalului de an! Președintele unui colos din Europa, arestat pentru trafic și consum de cocaină!
1
Cadou incredibil de Crăciun făcut de Lyon echipei amatoare pe care a eliminat-o din Cupa Franței
0
Decizie fatală, pe teren! De ce a jucat cu o monedă în gură
0
Îi transmite răspicat lui Radu Drăgușin: „Pleacă acum de la Tottenham!”
2
David Popovici, „Sportivul Anului” 2025
Cristi Chivu e „Antrenorul Anului”
„Fotbalistul Anului” e Andrei Rațiu
7 situații uluitoare din istoria Anchetei GSP
Favoritul lui Pițurcă în Ancheta GSP
Final de an în Liga 2
„Bomba” iernii în Superliga
„Era boschetar pe stradă”
Înlocuitorul lui Olaru!
Mondial de locul 9
Lifestyle
Fosta soție a legendei din NBA șochează din nou! A apărut la eveniment fără lenjerie intimă și cu un iubit mai tânăr cu 20 de ani
1
Starul din NBA a avut parte de o surpriză de proporții din partea iubitei sale » Cadoul primit l-a făcut să exclame: „E cel mai bun lucru din lume”
0
Fosta soție a legendarului Tom Brady s-a căsătorit în secret cu antrenorul de jiu-jitsu: „Nu ar trebui să fiu învinovățită”
1
Imagini fabuloase » Își dispută meciurile de acasă pe cel mai pitoresc stadion din Europa!
1
Donald Trump se laudă că l-a presat pe Emmanuel Macron să crească prețul ...
Libertatea
Emisiunile umoristice care iau în râs administrația Trump, amenințate cu ...
Adevărul
Condamnat după ce a cumpărat un Audi furat, fostul campion al României L-a ...
GSP SPECIAL
Veste proastă pentru Vladimir Putin. Cine este favorit să devină ...
Libertatea
Si nici nu o sa vina. Ca asta spuneam nu odata. Stie si cine conduce ddb. Din acest motiv incep sa cred ca se gandesc cum sa primeasca baza pt banii datorati.
Problema nu sunt datoriile catre DDB, ci celelalte. Stai linistit ca DDB de abia asteapta sa se dea la o parte daca apare un investitor adevarat. Dar nu vine nimeni din pacate, toti ar vrea un club sanatos dpdv financiar, cu un lot f bun, cativa jucatori tineri si talentati numai buni de vandut, cu stadion nou samd. A, si obligatoriu sa fie gratis sau sa coste 2 lei. Ei numai sa beneficieze de pe urma clubului. A venit careva pana acum sa spuna ca e dispus sa plateasca datoriile clubului minus contributia DDB?
Ba: 1. Corect, iesiti. Consecinta este ca nivelul de indatorare se injumatateste. Ca Zavaleanu si Iacob se plang ca din cauza datoriilor nu vin investitori. 2. Nu se poate transforma in actiuni. Si Iacob a recunoscut ca sunt slabe sanse. Eu, la cat de stramba este justitia romaneasca admit ca nu-i imposibila o asa hotie. Sanse 1% . . Iarasi minti. Nu pompati bani la Serdean, caci el nu este administrator. Deocamdata nu poate controla aceste conturi. Va trebui sa i se ofere o functie executiva. Asa, daca nu mai existau actiunile lui Serdean, ce catastrofa ar fi daca Dinamo falimenteaza?
mai fac o ultima tentativa sa iti explic, desi in sinea mea stiu ca sansele sunt minime ca tu sa intelegi sau sa accepti niste adevaruri. daca renuntam acum la banii imprumutati, inseamna ca iesim de la masa credala in secunda doi, cu consecintele de rigoare. doi la mana, imprumutul se poate eventual transforma in actiuni. iarasi, renuntam la asta, zero sanse sa faci ceva in justitie. tu ce ai vrea , sa pompam bani direct in cont la Serdean? oricum e patron pe gratis, singurul motiv pt care mai e actionar acum este exact DDB ! fara DDB nu mai era Dinamo si nu mai erau nici actiunile pretioase ale lui Serdean. valorau exact zero.
Ideala ar fi, intradevar, ca prostii sa fei bagati in acelasi tarc. Esti comic involuntar.
Ha, ha ,ha! acelasi prostalau. Pai cumparatii ba actiounile si scapati simplu. Voi, neam de hoti, nu vreti sa le cumparatri. Vreti sa le furati.
Ba, lumea intelege de au fost imprumutati . Dar asta nu inseamna ca imprumutul inseamna finantarea la care te gandesti. Daca se doreste scaderea masiva a datoriilor, de ce nu renunta DDB la banii pe care ii are de primit? Si sa vezi ca datoria va scadea cu 4 milioane ( daca e adevarat ca cu atat au imprumutat). E o minciuna nerusinata treaba cu finantarea. Menita sa induca ideea ca transformarea datoriei in actiuni este o chestie justa.
Nu conteaza sub ce forma au intrat banii in club, conteaza ca DDB a finantat clubul masiv si nu o sa isi vrea niciodata banii inapoi. S-a explicat oricum de un milion de ori de ce se dau banii sub forma de imprumut, ori nu esti atent absolut deloc, ori esti de rea credinta. Oricum nu vad care e problema ta cu ce face DDB, daca vrei doneaza tu direct in club cat vrei.
Iar o sa fie pacaliti suporterii si de astia, suporterii vor lua povesti !!
Imprumutul se va transforma in donatie dupa ce scapam de Serdean
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.