Alte știri din fotbal
Adi Popa anunță transferuri la Steaua: „Va mai veni încă un nume!”
0
După ani de așteptare, a ajuns la capătul răbdării! Ștefan Iovan, mesaj-manifest: „Mi se pare o tristețe! Să intervină cei care conduc România”
16
Președintele Universității Craiova: „Sper să nu regretăm ieșirea din Conference League”
0
Meci într-un decor pitoresc în România » Gazon acoperit de zăpadă, minge verde și munți de jur-împrejur
0
Știri din fotbal internațional
Cum sunt văzute FCSB și România prin ochii unui experimentat jurnalist croat: „Cei mai mulți doar asta își amintesc”
0
Ținuta lui Kate Scott, motiv de glume în cel mai vizionat show despre Liga Campionilor: „Uite, e satin!”
0
Meci de poveste la Praga! Barcelona se impune după un thriller cu Slavia » Catalanii rămân în lupta pentru primele 8 locuri
3
PSV, surclasată de Newcastle! Dennis Man a fost schimbat în minutul 62
1
Lifestyle
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
2
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
La 47 de ani, mama juniorului din Superligă a rămas în costum de baie și s-a tolănit pe șezlongul acoperit de zăpadă: „Ce zice băiatul tău?”
22
Prezentatoarea știrilor sportive a fost suporter Dinamo: „Copilărie alb-roșie. Mi-a rămas în suflet”
8
Bogații de la Davos și-au pierdut răbdarea cu Donald Trump și au ieșit din ...
Libertatea
Român din Suedia, surprins de iarna extremă: „Sunt confuz, nu plânge nimeni ...
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
SUA a ajuns la un prim acord, care va dura „pentru totdeauna”, cu privire ...
Libertatea
1.Daca lui Badea nu ii convenea programul DDB nu era pana mai ieri membru Elite cu cotizatii de cel putin 1948 de euro anual(el mai cumpara si bilete virtuale) in conditiile in care era actionar la Dinamo. 2. Cum sa iti dea cineva chitanta pentru o plata efectuata cu cardul bancar?Chitanta se da cand dai bani cash, ceea ce nu e cazul aici. Ma mir ca nu ti-au mai preluat "jurnalistii" GSP comentariul intr-un articol.Sunt multi dintre ei care gandesc ca tine.Tipic rivalilor.
Vezi? N-a sărit niciun câine la gâtul tău, deși s-au scurs 4 ore de când ai postat. Ăștia-s băieți finuți, eleganți, nu ca suporterii FCSB. N-au sărit pe mine când am scris de Badea, ca fanul lui nr. 1,... n-o să sară pe tine pentru Elias. Dar probabil te refereai la boieraș și la cătălin. palcu, întrucât doar ei o iau personal când îl atacă cineva pe Bucurică. Apropo'... nu m-am gândit până acum să-i întreb: pensionarii ăia care cotizează și tinerii care-și dau alocațiile la DDB... primesc chitanță? Și dacă da, ce scrie pe ea? : 'suma de.... reprezentând ce? împrumut? donație? cotizație lunară?' pentru ce? Programul DDB? Dacă banii donați s-au transformat în împrumut, iar acum ăștia se folosesc de ei pentru a deveni acționari majoritari cu noul plan de reorganizare, figurând ca principali creditori... e exact cum spuneai. Apch nu poate justifica acele 2,5 milioane cu care au împrumutat clubul, pentru că nu poate demonstra proveniența banilor... decât dacă a eliberat chitanțe care să ateste că acele sume erau la rândul lor virate cu titlu de împrumut. Sau chiar nu interesează pe nimeni de unde vin banii ăia care-i transformă pe acționarii cu 20% în acționari majoritari? Chiar poate oricine să recurgă la 'haircut-uri' pentru a pune mâna pe un club folosindu-se de banii donați cu un alt scop decât majorarea datoriilor? În mod normal, judecătorul sindic sau cine se ocupă de caz, ar trebui să șteargă pe jos cu planu' lor de reorganizare.
Banii au întrat în Ddb prin donații și cotizațiile membrilor Ddb. Au fost controale stai liniștit)) securistul a făcut tot ce a putut pentru a distruge Dinamo)) mai discutam după aprobare planului)) Ps- începând din sezonul viitor stema cu câinii va rămâne la securist.
Acest ***, să spună celor care țin cu Dinamo, câți bani trebuia să plătească pentru reclama de la computerland afișată pe tot stadionul, cât a fost manevră cu butelie pensat și puscar-iasi din sătucul piperoaia.in rest despre naibii ce au donat la bucuria fără carnet pentru acțiuni , milă de ei.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Ca Badea e un fost securist care nu vrea binele lui Dinamo, ci pe al lui, asta se știe de mult. Dar ce spune despre Bucurica si ai lui nu e chiar neadevărat. Singura suma pe care APCH aka Bucurică a bagat-o cu adevărat în club in mod direct a fost de 1 RON, pt care au primit 20% acțiuni. În rest i-au prostit pe fani cu mascarada DîDîbî sa "doneze" pentru ei. După care au venit și s-au înscris la masa credală ca și creditori. Cum justifica ma rog APCH suma de 2,5 milioane de euro? Au ceva acte de banii aia, cum i-au dobandit si apoi cum i-au virat in club? Nu as fi asa sigur ca e totul roz, dom' Zăvăleanu, degeaba latri prin presă că a cam inceput să strângă lațul no? Iar acum în max 20 minute de la postare, vor sări pe mine câinii de paza online dîdîbiști ...
GREȘIT , badea ăsta și popoviciu nu sunt foștii gineri ai lu’ ion Dincă -Teleagă ?!? Deci Dinamo ,a fost și este o echipa a sistemului torționar românesc , deci își merită soarta și vor fi blestemați “ din neam în neam “ .
Celebrul domn Badea. Atat de adulat de presa si spritarii din Groapa pentru ca e un mare dinamovist ajutator din umbra. Dar de ce din umbra? Ca la ce avere are si relatii alese Dinamo trebuia sa fie ca Dinamo Zagreb. Dar cand esti incompetent poti transforma orice situatie favorabila intr-un faliment de rasunet.
Nicu Badea nu era membru DDB cu 1948 de euro pe an?Contesta asociatia in care a investit 3 ani si care a tinut clubul in viata.Atata timp cat (IN)Justitia din Romania l-a lasat liber atata timp e normal sa faca ce vrea in tara asta.E tara lor, a securistilor.Aaa..am uitat sa spun ca judecatorii din Romania se pensioneaza pe capete pentru ca primesc pensia mai mult decat salariu.Multumim Romania!
tot securistii sunt la putere. ginerele fostului ministru de interne de pe vremea lui ceausescu face ce vrea el dupa 33 ani!!! nu sa schimbat nimic... mi-e scarba de toti
Cum nu? De o juma' de an tot urlu pe aici că Badea-i miezu, că nu mișcă nimic fără el. Zeci de postări, începând din primăvară, înainte chiar de startul play-off-ului din L 2... demonstrează faptul că n-ai fost singurul care a văzut că Badea e omul din umbră. Sau poate sunt vreo clonă, scriu și eu de pe unul dintre conturile tale, că tot te văd ăștia peste tot și au impresia că ești în "umbra" tuturor userilor care postează anti FCSB!? :)). Aștept să capăt și eu o poreclă - un nume de personaj din Las Fierbinți - dacă a mai rămas vreunul neatribuit.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.