FOTBAL  »  LIGA 2  »  DINAMO

Ovidiu Burcă recunoaște tratativele cu Dinamo: „Sunt tentat, dar lipsesc multe lucruri”

Ovidiu Burcă, purtat pe brațe după promovarea cu CSM Slatina
Ovidiu Burcă, purtat pe brațe după promovarea cu CSM Slatina

Articol de GSP - Publicat duminica, 10 iulie 2022 22:47 / Actualizat duminica, 10 iulie 2022 22:59

Ovidiu Burcă (42 de ani), fost fundaș la Rapid, Dinamo și Craiova, este tentat de postul de antrenor al divizionarei secunde Dinamo. 

Ovidiu Burcă a promovat cu CSM Slatina în Liga 2, dar nu a căzut la un acord pentru a continua. Liber de contract în acest moment, antrenorul în vârstă de 42 de ani a purtat discuții preliminare cu cei de la Dinamo

Doi camerunezi se oferă să joace și gratis la Dinamo: „A câștigat Champions League... Aaa, Steaua a fost!”
DINAMO
Doi camerunezi se oferă să joace și gratis la Dinamo: „A câștigat Champions League... Aaa, Steaua a fost!”

Ovidiu Burcă, tentat de Dinamo

„Am avut o discuție, dar lucrurile sunt departe de a fi conturate. Lipsesc multe lucruri. Am fost prezent la amical, l-am văzut și pe domnul Zăvăleanu. 

Lipsește stabilitatea, lipsește un președinte, un director sportiv. Lipsesc banii, lipsește un buget. Nu există această organigramă, nu este stabilitate financiară. Am văzut că se chinuie să păstreze jucătorii. 

Situația e un pic complicată. În alt context, cu mare drag. Dinamo este tentant pentru orice antrenor. Mai ales pentru un antrenor tânăr, ca mine”, a spus Ovidiu Burcă la „Sport Center, de la Orange Sport.

Ovidiu Burcă a testat terenul 

Ovidiu Burcă a luat deja primul contact cu Dinamo. Săptămâna trecută a fost în tribunele arenei din Chiajna, la meciul amical pe care „câinii” l-au pierdut în fața Concordiei, scor 0-1.

Transferat în Ștefan cel Mare în 2002, alături de alte nume celebre din „lotul Nețoiu”, Ovidiu Burcă a cucerit cinci trofee la Dinamo, un campionat, trei Cupe și o Supercupă.

VIDEO Unirea Slobozia - Dinamo 5-0 » „Câinii”, umiliți în al doilea amical al verii

Citește și alte știri despre Dinamo: 

EXCLUSIV Doi camerunezi se oferă să joace și gratis la Dinamo: „A câștigat Champions League... Aaa, Steaua a fost!”

EXCLUSIV Semnal de alarmă la Dinamo: „10 transferuri sau Liga 3 scrie pe noi”

Citește și:
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
Altele
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Superliga
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
Superliga
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (3)
creeperno807
creeperno807  •  11 Iulie 2022, 22:46

Rabdare si se va rezolva

rottwailer
rottwailer  •  11 Iulie 2022, 07:21

Burca stai pe coada ta! La Dinamo nu mai e nimic, Dinamo a murit. Tu vrei sa te căsătorești cu un mort?

istet10
istet10  •  10 Iulie 2022, 23:09

"Lipsește stabilitatea, lipsește un președinte, un director sportiv. Lipsesc banii, lipsește un buget. Nu există această organigramă, nu este stabilitate financiară. Am văzut că se chinuie să păstreze jucătorii. " Le mai lipsesc cateva:teren de joc, medic, autocar, bucatar, masina de spalat, ... Cica au gasit cantarul. Mare noroc, a scazut presiunea. Lipsuri minore, sa stea linistiti dinamovistii.

Vezi toate comentariile (3)
Comentează