FOTBAL  »  LIGA 2  »  DINAMO - OȚELUL GALAȚI 3-0

Dorinel Munteanu, nervos după înfrângerea cu Dinamo: „Cine? Cine a spus? De ce a mers la interviuri? Trebuia să tacă!”

Dorinel Munteanu (54 de ani), antrenorul celor de la Oțelul Galați, a vorbit despre înfrângerea suferită de moldoveni, scor 0-3, în fața lui Dinamo, în runda a treia din play-off-ul Ligii 2. +18   FOTO

Articol de - Publicat vineri, 07 aprilie 2023 23:00 / Actualizat vineri, 07 aprilie 2023 23:56

Tehnicianul gălățenilor s-a enervat când a auzit că fundașul Cristi Sârghi a dezvăluit strategia echipei după înfrângere. Acesta declarase la finalul meciului: „În prima repriză i-am lăsat deliberat să aibă posesia, însă nu am reușit să ne creăm ocazii”.

Ovidiu Burcă e gata pentru derby-ul cu Steaua: „Acum pot să vorbesc și despre asta. Vom merge în Ghencea să câștigăm!”
Dinamo - Oțelul 3-0

Dorinel Munteanu, nervos după Dinamo - Oțelul 3-0

„Cine? Cine a spus? Sârghi nu trebuia să spună acest lucru. Trebuia să aibă grijă de atacantul lui central. Nu știu de ce a mers la interviuri, ar trebui să tacă! Să nu vorbească niciun jucător.

Să mergem acasă și să ne spălăm păcatele în vestiar. În ritmul ăsta nu prindem nici locul 5. Trebuie să fac curățenie la echipă, să eliminăm greșelile. M-a dezamăgit atitudinea anumitor jucători, nu rezultatul”După 3-0, voi vreți să încep cu aceeași echipă?!”, a tunat Dorinel la DigiSport Special.

După acest rezultat nu am ce să comentez. Nu știu dacă a fost așa cum arată rezultatul, pentru că am început slab prima repriză, am început să echilibrăm jocul. Dinamo a avut o posesie și a fost periculoasă. În partea a doua a jocului am făcut două greșeli grave, de neconceput la acest nivel. Este clar că Dinamo este o echipă bună, în revenire, dar asta a făcut diferența.

Golul 3 nici nu mai contează, cu toate că nici nu trebuia să mai vină, pentru că una era 2-0 și alta era 3-0. Aceiași jucători mi-au greșit la toate cele 3 goluri! A fost o zi neagră pentru Galați, pentru Oțelul. Singurul lucru pe care ar trebui să-l ia jucătorii mei de la Dinamo este faptul că ei au dat totul pentru culori și pentru a câștiga.