FOTBAL  »  LIGA 2  »  LIGAB.RO

E oficial / Săgeata Năvodari cîştigă cu 3-0 meciul cu Juventus în care arbitrul a fost lovit de un suporter!

Articol de GSP - Publicat joi, 02 decembrie 2010 00:00

Comisia de Disciplină a Federaţiei Române de Fotbal a decis ca partida Juventus Bucureşti - Săgeata Năvodari să fie omologată cu scorul de 0-3 la "masa verde", în urma incidentelor create de suporterii echipei gazdă, informează site-ul oficial al FRF.

Clubul Juventus Bucureşti a mai primit o amendă de 7.500 de lei şi i s-a interzis dreptul de a organiza jocuri pe teren propriu pentru două etape.

Meciul Juventus Bucureşti - Săgeata Năvodari, desfăşurat în etapa a XIV-a a Ligii a II-a, a fost întrerupt în minutul 89, la scorul de 2-0 pentru oaspeţi, după ce un spectator a pătruns pe teren şi l-a lovit cu pumnul în faţă de arbitrul de centru Eduard Constantinescu.

În minutul 86, Săgeata Năvodari a reuşit al doilea gol. Jianu a primit o pasă, a şutat fulgerător sub transversală, balonul nu a părut să intre cu toată circumferinţa în poartă, centralul a lăsat jocul să continue, însă la semnalizarea tuşierului Cătălin Hurmuz a acordat gol spre nemulţumirea gazdelor.

După protestele jucătorilor echipei gazdă, meciul a continuat, iar în minutul 88 jucătorul Rotaru (Juventus) a fost eliminat după o intrare mai dură asupra unui adversar. În acel moment, câţiva spectatori au încercat să intre pe teren, forţele de ordine intervenind pentru a calma spiritele, însă unul dintre fani a reuşit să ajungă la arbitrul Eduard Constantinescu, lovindu-l cu pumnul în faţă. Centralul a căzut la pământ, el primind îngrijiri medicale timp de aproximativ două minute.

După ce şi-a revenit, Eduard Constantinescu a fluierat întreruperea partidei, la scorul de 2-0 pentru Săgeata Năvodari, primul gol fiind reuşit de Şicu, în minutul 14.

Citește și:
ACUM are loc tragerea la sorți a grupelor Campionatului Mondial din 2026
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
ACUM are loc tragerea la sorți a grupelor Campionatului Mondial din 2026
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Campionate
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Au pus banii jos pentru transferul lui Alexandru Musi » Ofertă de două milioane de euro
Superliga
Au pus banii jos pentru transferul lui Alexandru Musi » Ofertă de două milioane de euro
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Campionate
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Profit.ro
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează