Alte știri din fotbal
Granzii din Superligă, despărțiți de 20 km » FCSB e într-un complex de top, Dinamo și Rapid pe malul apei, iar Craiova e pe urmele lui Obama și Putin
0
Americanii vor tot » CFR Cluj mai poate pierde o vedetă: 4 milioane de euro
1
Debutat de Mircea Lucescu în Liga 1, oferă detalii din culise despre selecționer: „Ne spunea să ne facem relații, să ne căsătorim devreme și să mergem la facultate”
0
Cutremur la CFR Cluj! Clubul riscă să nu ia licența: ce trebuie să facă URGENT
4
Știri din fotbal internațional
Laurențiu Reghecampf, start cu dreptul în 2026 » Trei victorii consecutive pentru echipa românului
0
Maroc, favorită să găzduiască următoarea ediție a Campionatului Mondial al Cluburilor
0
Ilie Dumitrescu e sigur, după transferul lui Louis Munteanu
1
Un nou transfer pe Anfield » Liverpool aduce un puști-minune de 17 ani
0
David Popovici, „Sportivul Anului” 2025
Cristi Chivu e „Antrenorul Anului”
„Fotbalistul Anului” e Andrei Rațiu
7 situații uluitoare din istoria Anchetei GSP
Favoritul lui Pițurcă în Ancheta GSP
Final de an în Liga 2
„Bomba” iernii în Superliga
„Era boschetar pe stradă”
Înlocuitorul lui Olaru!
Mondial de locul 9
Lifestyle
Natalia Mateuț, apariție incendiară într-o destinație exotică: „Cel mai bun loc de pe Pământ”
5
Corina Caragea, apariție spectaculoasă de ziua ei: „Nivel nou deblocat”
0
Surpriză: jocurile video nu „atrofiază creierul”, ci au un efect neașteptat!
0
„Cuplat” cu Sydney Sweeney, fotbalistul de națională a rupt tăcerea: „Vă rog”
0
Șoferul poreclit „legenda taximetriștilor”, ucis de un client nemulțumit de ...
Libertatea
Cum arată Wuling Binguo EV, cea mai ieftină mașină electrică din lume. Cât ...
Adevărul
Sindromul celui de-al Treilea Om: când cei aflați în primejdie primesc un ...
GSP SPECIAL
Unul din trei români se așteaptă la un an „mult mai rău” în 2026 decât în ...
Libertatea
Ce sa cumpere? Arata un club cumparat de la stat.
Bravo impecabil, uniforma tov jurist lt col talpan florin e de pe vremea soimiilor patriei fiind singura marime care i se potriveste, deci in ceea ce priveste mancarimile si transpiratia cauzele sunt evidente, deoarece nu se mai fabrica astfel de uniforme de vreo 35 de ani de pe vremea pionierilor! :-)))
Dl colonel fost sergent major carator de mape de general in loc sa vada de adevaratele probleme ale clubului o abureste si ne abureste cu procese inventate peste noapte.Maine o sa declare razboi ca nu ploua.Unde era cand CS Steaua a pierdut procesul cu firma Tehnorob ,precum si cu alti prestatori de servicii?Alta treaba nu are?Este totusi colonel,iar pentru asta este recompensat pe masura.Se intreaba daca merita banii de pe card?Poate ne mai spune cu ce altceva se mai ocupa in club si ce procese pe rol.alteledecat cel mult mediatizat mai are pe rol.Pe cel de licentiere a uitat sa-l faca.l
Nenea janta, ai plecat dupa fenta! Rejudecarea spetei la CAB pentru ca n-a admis cauza conexa privind palmaresul FCSB incepand cu 2003 este exact ceea ce urmarea Boglea. CAB a respins-o pentru ca stia bine ca tot esafodajul restului procesului s-ar fi naruit ca un castel de nisip. De ce? Simplu, pentru ca daca se admitea, ar fi insemnat sa se judece pe acte legalitatea aparitiei FCSB, cum a ajuns aceasta in postura de a produce "palmares" in plin campionat, ca "o noua entitate", direct in prima liga, si ce legi au fost (eventual) eludate. In plus, ar fi trebuit ca Talpan sa depuna actele si documentele care au stat la baza cedarii activitatii de fotbal emise de CSA si de MApN in 1998 (pe care a refuzat sa le prezinte instantei pe motiv ca sunt "secrete miliatre ce privesc siguranta statului"). D-aia CAB s-a ferit ca necuratul de tamaie sa admita cererea conexa a FCSB, ca ar fi intrat in discutie notiunea de CONTINUITATE; si d-aia ICCJ a motivat "elegant" intoarcerea la CAB a dosarului, mentionand exact aceasta eroare de procedura. Deci, speta se va rejudeca in intregimea ei, inca vreo 2-3 ani, Talpan fiind obligat sa prezinte documentele solicitate. Pe de alta parte, e evident ca o instanta civila n-are nicio calitate juridica sau baza legala de a judeca o astfel de speta. Insa, cu palmaresul din 2003 certificat de instanta, Boglea poate lejer castiga la TAS toata istoria Stelei, asa cum apare aceasta astazi la UEFA!
Pamant esti tu! De flori chisr! Bati campii pe aici de cativa ani buni, debitand sute de ineptii. Nu stiu cand o sa te potolesti. Auzi, apropo de "maresalul" neinteles si neridicat inca in grad Talpan: "Eu m-am ocupat direct şi de secţia de baschet în 2005, iar acum această echipă fanion a clubului a retrogradat. Repet, e o ruşine, iar cei vinovaţi trebuie să plece imediat”. Baaa, dar daca s-a ocupat, nu stie ca pe ce pune el mana praful se alege?!?
Probleme mari la etajele superioare!!!
placa stricata suferi? repeti ca un papagalzilnic sinitru aceleasi chestii.
Clar ma, Talpan a castigat pe influente oculte nu IN BAZA FAPTULUI EVIDENT CA PAUNESCU NU CUMPARASE STEAUA DE LA MAPN, deci beeecali nu avea cum sa preia Steaua de la Paunescu :)) Putea ciobanul sa faca un milion de acte cu "continuatoarea glorioaselor traditii" LA FINAL TOT NU TINEAU LOC DE CONTRACT DE VANZARE-CUMPARARE :))
Amice, pai numai cu mister Gigi a avut 1000 de războaie și încă nu s-a ajuns la final. Avocații fariseului spuneau ca au câștigat unul din ele. Acum dl. Talpan vine și spune ca el este învingătorul...Auzind, superiorii lui, repede l-au "lovit" cu o noua decorație . Dl Gigi Valiza nu da decorații ci prime (pardon...mita) ...ca sa-i în fotbalul romanesc.
pai ia explica ne tu daca tot esti asa destept ( ca talpan nu vrea sa raspunda ) de ce talpanel s a trezit in 2017 sa sustina sus si tare ca FCSB nu e STEAUA ???? daca din 2003 FCSB nu mai este STEAUA de ce talpanel nu a iesit atunci, imediat chiar in 2003 sa spuna tuturor ca FCSB nu este STEAUA ???? asta vrem toti sa stim, nu baliverne .... De Ce talpanel a tacut malc timp de 14 ani ???? Tie ti se pare totul in regula aici ???? De ce CSA Steaua este infiintata in 2017 si nu a fost infiintata in 2003 ??? asta este intrebarea adevarata .... restul sunt doar motivatii inepte aruncate in ochii prostilor !
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.