FOTBAL  »  LIGA 2  »  MECIURI

FOTO + VIDEO » UTA - ASU Poli 1-1 » Dramatism, spectacol în tribune și bătăi între fani înainte de meci » Toate rezultatele din Liga a 2-a

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 noiembrie 2016 11:22

UTA Bătrâna Doamnă - ASU Poli Timișoara au terminat la egalitate, 1-1, în derby-ul Vestului, disputat în etapa a 16-a din Liga a 2-a.

UTA Bătrâna Doamnă - ASU Poli Timișoara 1-1
Au marcat: (Andor 88'/Blănaru 72') - VIDEO

Disputat într-o atmosferă fantastică facută de fani și pe un teren impracticabil, care a pus mari probleme jucătorilor, meciul a fost unul dramatic. După o primă repriză încheiată 0-0, cele două echipe s-au dezlănțuit în partea a doua.

În minutul 72, Blănaru a marcat pentru timișoreni cu un șut din șase metri, după ce a profitat de o neatenție în defensiva arădeană. După 5 minute, arbitrul Feșnic a dicatat penalty pentru UTA.Marius Chindriș a executat și a marcat, dar penalty-ul s-a repetat pentru că jucătorii arădeni au intrat în careu. La a doua executare, portarul Gkanos a apărat.

Cu două minute înainte de final, Andor a marcat cu un șut spectaculos de la marginea careului. Mingea a lovit mai întâi bara, iar apoi a intrat în poarta timișorenilor.

După 15 meciuri disputate, UTA este pe 6, cu 27 de puncte, iar ASU este pe 16 cu 13 puncte.

Bătaie între fani înainte de meci

Meciul dintre cele două mari rivale a dat naștere unor mici incidente. Cordonul din fața stadionului s-a rupt, iar fannii s-au alergat între ei, iar un suporter arădean a fost lovit rău la cap.

Totul a început după ce câțiva arădeni au tachinat cortegiul timișorean.

Timișorenii care nu intră pe stadion încearcă sp proiecteze meciul în spate. Aceștia au închiriat o curte care e chiar în spatele peluzei arădene

Azi s-a jucat meciul Sepsi Sf. Gheorghe - Foresta, 6-1 - VIDEO