FOTBAL  »  LIGA 2  »  STEAUA - CEAHLĂUL

FOTO Gol de cascadorii râsului în Steaua - Ceahlăul » Portarul „militarilor” a privit cum mingea intră agonizant în poartă

Articol de - Publicat joi, 26 octombrie 2023 18:39 / Actualizat joi, 26 octombrie 2023 18:48

Mihai Neicuțescu (25 de ani) a marcat un gol comic în minutul 46 al meciului dintre Steaua și Ceahlăul, la scorul de 2-0 pentru „militari”.

Etapa cu numărul 11 din liga secundă a debutat în Ghencea, în fața a aproximativ 1.000 de spectatori. Steaua a făcut o primă repriză bună și a intrat în avantaj la cabine, 2-0, prin golurile lui Bogdan Chipirliu și David Maftei.

FOTO. Gol de cascadorii râsului în CSA Steaua - Ceahlăul: autor, fostul dinamovist Mihai Neicuțescu

+2 FOTO

Trupa lui Cristi Pustai a răspuns imediat după reluare, la prima acțiune a reprizei secunde.

Un carambol din careul gazdelor a dus mingea către Mihai Neicuțescu. Fostul dinamovist pare să încerce o preluare la 11 metri de poartă, o greșește, dar balonul sare norocos spre buturile steliste.

Portarul Adrian Frânculescu a fost încurcat de apărătorul Adrian Ilie, nu a putut interveni și a privit agonizant reușita.

Clasamentul actualizat din Liga 2:

VIDEO. Suporterii rapidiști se înghesuie la casele de bilete înaintea meciului cu Steaua

Petrolul, fără un jucător important la meciul cu FCSB » Florin Pîrvu: „E o pierdere”

„Nicio șansă!” » Dragomir știe ce se va întâmpla cu Dinamo în acest sezon: „Rețineți ce spun!”

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”