FOTBAL  »  LIGA 2  »  CHINDIA TÂRGOVIȘTE

În timp ce Chindia merge perfect în amicale, o adversară din Liga a 2-a a anunțat că se retrage din campionat

Articol de - Publicat vineri, 13 iulie 2018 19:08

Chindia Târgoviște a încheiat, astăzi, cantonamentul efectuat la Centrul Național de Fotbal de la Mogoșoaia. După un prim meci amical câștigat în compania lui CS Afumați, scor 2-1, a urmat, astăzi, un test cu o altă formație din Liga a II-a, CS Balotești.

A fost o nouă victorie dâmbovițeană, 2-0 de această dată, cu goluri Liviu Mihai, din penalty, în minutul 23, și Daniel Florea cu zece minute înaintea finalului disputei. Chindia își reia pregătirile acasă, la debutul săptămânii viitoare, și are antamate următoarele alte două meciuri de verificare.

CS Afumați s-a retras din Liga a 2-a

Pe contul oficial de Facebook al echipei Chindia Târgoviște s-a anunțat că CS Afumați a anunțat FRF că nu va juca în sezonul următor în Liga a 2-a, astfel că ilfovenii se vor înscrie în cel de-al treilea eșalon. Astfel, Metaloglobus, echipă care retrogradase, rămâne în Liga a 2-a în locul celor de la Afumați.