FOTBAL  »  LIGA 2  »  OLIMPIA SATU MARE - CS UNIVERSITATEA 1-1

Încă se caută » CS U, rezultat modest şi la Satu Mare: 1-1 cu Olimpia

Articol de - Publicat duminica, 09 martie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 09 martie 2014 11:13

După înfrîngerea cu mureşenii, CS Universitatea nu a plecat împlinită nici de la Satu Mare, doar o remiză, 1-1, oltenii nereuşind să se impună în meciurile oficiale pe 2014.

Eşecul de săptămîna trecută, cu ASA Tîrgu Mureş, a produs cinci modificări în formula de start a oltenilor, apărînd Pleşan, Ljubinkovici, Velcovici, Vandelannoite şi Ionuţ Şerban.

Elevii lui Stîngă au împins jocul spre poarta ardelenilor, Ferfelea şi Valskis jucîndu-se cu ocaziile. Care s-au răzbunat, astfel că Bujor (31) l-a lăsat pe Brac fără reacţie din lovitură liberă. Transversala a fost aliatul oltenilor, uşor panicaţi. Dacă Valskis n-a fost eficient în faţa porţii, l-a servit pe Ferfelea (37) care a înscris lejer.

În repriza secundă, alb-albaştrii s-au întrecut în ratări, dar Pleşan, Şerban, Sin şi Valskis, cu superexecuţii, n-au putut aduce victoria.

Olimpia Satu Mare CS Universitatea 1-1 (1-1)
Au marcat: Bujor (31) / Ferfelea (37)

Olimpia: Anca – Mureşan, Bălău, Micaş, Iuhuş – Gavrilescu (Feier 66), Villand, Swarczkopf, Faur (Szalkay 46) - Bujor, Boştină (Roghină 82). Antrenor Tiberiu Csik

CSU: Brac – Kitanovski, Fl. Pătraşcu, Ljubinkovici, Velcovici – Vandelannoite, Ferfelea (Sin 61), Pleşan (Cîju 70) – Valskis, Curelea, I. Şerban II (An. Ivan 81). Antrenor Ovidiu Stîngă

"Am început prost jocul. A trebuit să luăm gol ca să ne trezim la realitate. Sînt mulţumit de a doua repriză, foarte bună, ne-am creat ocazii, dar n-am avut concentrare în faţa porţii" (Ovidiu Stîngă, antrenor CS Universitatea)