FOTBAL  »  LIGA 2  »  ETAPA 26

Liga 2, etapa 26 // Academica Clinceni revine pe primul loc, după victoria clară cu UTA. Rezultatele de azi, marcatori, clasament

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 martie 2019 10:50

Etapa cu numărul 26 din Liga 1 a debutat astăzi cu 6 partide. Ultimul meci al zilei din Liga 2, cel dintre Academica Clinceni și UT Arad, s-a terminat 2-0.

Golurile partidei au venit în minutul 76 prin fotbalistul Bogdan Barbu și în minutul 88 prin Paul Pațurcă. După acest succes, Academica urcă pe primul loc în clasament, cu 58 de puncte și visează în continuare la promovarea în Liga 1.

FINAL » Pandurii - Dacia Unirea Brăila 5-2

Au marcat: Andrei Blejdea 10', Patrick Popescu 26', George Tudoran 43', Robert Bratu 66', George Tudoran 72' / Costin Ciucureanu 22', Momodou Jallow 62'

live  » Academica Clinceni - UTA Arad 2-0

Au marcat: Bogdan Barbu 76', Paul Pațurcă 88'