LIGA 2    •   ETAPA 5

Liga 2, etapa a 5-a » Farul iese din zona retrogradării după meciul de azi + Ripensia Timișoara umilită pe teren propriu

Duminica, 02 Septembrie

Două meciuri din etapa a 5-a a ligii secunde s-au jucat astăzi. Partidele au început la ora 11:00, iar Farul și Academica Clinceni și-au câștigat jocurile cu CS Balotești, respectiv Ripensia Timișoara.

Constănțenii s-au impus, scor 2-0, datorită golurilor lui Jallow ('36) și Licu ('57). Academica Clinceni a făcut instrucție pe terenul Ripensiei Timișoara, scor 3-0, prin reușitele lui Olariu ('3), Ion ('48) și Horsia ('52).

Rezultatele de până acum

  • Aerostar Bacău - ASU Poli Timișoara 1-2
    (Vraciu '64 / Bozian '45+1 pen., '53)
  • CS Mioveni - Metaloglobus 5-0
    (Năstăsie '12, Coșereanu '30, V. Balint '34, '60, Celea '49)
  • Dacia Unirea Brăila - Sportul Snagov 0-3
    (Elek '31, Costache '79, Bărbulescu '90+2)
  • Daco-Getica - Pandurii Tg. Jiu 2-2
    (Stănescu '12, Voicu '58 / Pîrvulescu '27, Tudoran '65)
  • ACS Poli Timișoara - UTA Arad 0-3 
    (Cubleșan '36, C. Costin '75, C. Rus '86)
  • Farul - CS Balotești 2-0
    (Jallow '36, Licu '57)
  • Ripensia Timișoara - Academica Clinceni 0-3
    (V. Olariu '3, R. Ion '48, Horsia '52)
  • U Cluj - Luceafărul Oradea 2-0 
    (D. Hordouan '7, Gavra '42) 

Următorul meci al etapei

Marți, 4 septembrie, ora 19:30: FC Argeș - Energeticianul

Clasament

 clasament l2

Comentarii (4)

sibelius  •  02 Septembrie 2018, 18:13
Postat de Florin Nicolaescu pe 02 Septembrie 2018, 13:42

Chindia cand joaca?

Nu mai joaca...

bazinga  •  02 Septembrie 2018, 14:39
Postat de Florin Nicolaescu pe 02 Septembrie 2018, 13:42

Chindia cand joaca?

Cand e programat meciul,logic!

bazinga  •  02 Septembrie 2018, 14:38

Incredibil,emotii ca e in zona retrogradarii dupa numai 5 etape!Asa ceva grozav,o logica de beton armat,nu alta!

Vezi toate comentariile (4)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
02:30 Baschet, NBA

Boston - Utah

Telekom 1
11:00 Fotbal, Liga 2

Sportul Snagov - Universitatea Cluj

Telekom 3, Digi 1
13:00 Fotbal, Liga 2

UTA Arad - FC Argeș

Telekom 3, Digi 1
15:00 Fotbal, Meci Demonstrativ

Centenarul Fotbalului Românesc

Digi 1
15:30 Handbal F

SCM Râmnicu Vâlcea - Herning Ikast

Digi 2
17:15 Handbal F, Liga Campionilor

CSM București - Bietigheim

Digi 1, Telekom 1
19:15 Handbal M

Elverum - Dinamo

Telekom 1, Digi 2
20:00 Tenis, ATP

Finala Turneului Campionilor

Telekom 2, Digi 1
22:30 Baschet, NBA

Minnesota - Memphis

Telekom 1
Program TV complet

Liga 1

  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 15 8 6 1 21 - 10 30
2 FCSB 15 8 4 3 29 - 15 28
3 CSU Craiova 15 7 5 3 27 - 12 26
4 Viitorul 15 8 2 5 17 - 15 26
5 Gaz Metan 15 7 4 4 17 - 17 25
6 Astra Giurgiu 15 5 5 5 17 - 14 20
7 Sepsi OSK 15 5 5 5 17 - 15 20
8 Călărași 15 3 8 4 12 - 14 17
9 Dinamo 15 4 5 6 15 - 21 17
10 Chiajna 15 4 5 6 10 - 19 17
11 Poli Iași 15 5 2 8 13 - 23 17
12 FC Botoșani 15 3 7 5 19 - 23 16
13 Hermannstadt 15 4 3 8 15 - 18 15
14 FC Voluntari 15 1 5 9 14 - 27 8